Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

1 września odbędzie się Msza Święta przed Grobem Nieznanego żołnierza w Czaplinie

1 września 2013 roku o godz. 17.00 ksiądz prałat Włodzimierz Czerwiński odprawi polową Mszę Świętą przed Grobem Nieznanego żołnierza w Czaplinie. Uroczystość ozdobi sztandar Szkoły Podstawowej w Czaplinku im. Kazimierza Górskiego. Po Mszy tradycyjne zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i mowy okolicznościowe.

Tego znamiennego dnia wybuchu II wojny światowej winniśmy oddawać hołd szczególnie tym, do dziś nieznanym żołnierzom, którzy polegli z dala od domu rodzinnego i do dziś krewni nie znają miejsca ich pochówku, by zapalić im choć przysłowiową świeczkę. A taki bezimienny bohater poległ i pochowany został w Czaplinie. Raz w roku uczcijmy wspólnie należną Mu pamięć. Tylko modlitwą możemy podziękować bohaterom za ich ofiarę dla nas i wolnej Polski.
autor/źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński

Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Powiat Piaseczyński, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, ZHP Hufiec Piaseczno zapraszają 1 września 2013 roku na uroczyste obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji na Kwaterze Wojennej na Cmenatrzu Parafialnym w Piasecznie odbędą się doroczne uroczystości.

Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Program obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej:
11.45 zbiórka pocztów sztandarowych przed bramą Cmentarza Parafialnego, ul. Kościuszki
12.00 uroczystości na Kwaterze Wojennej 1939 – 1945, Cmentarz Parafialny w Piasecznie
- hymn narodowy
- wystąpienie przedstawiciela organizacji kombatanckich
- wystąpienie władz samorządowych
- złożenie wiązanek
13.00 Msza Święta za Ojczyznę - Kościół pw. św. Anny w Piasecznie
15.00 Koncert "Zostały tylko ślady podków" w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia, scena Pl. Piłsudskiego - Akcja "Rynek godz. 15.00"

Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno