Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

1 września odbędzie się Msza Święta przed Grobem Nieznanego żołnierza w Czaplinie

1 września 2013 roku o godz. 17.00 ksiądz prałat Włodzimierz Czerwiński odprawi polową Mszę Świętą przed Grobem Nieznanego żołnierza w Czaplinie. Uroczystość ozdobi sztandar Szkoły Podstawowej w Czaplinku im. Kazimierza Górskiego. Po Mszy tradycyjne zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i mowy okolicznościowe.

Tego znamiennego dnia wybuchu II wojny światowej winniśmy oddawać hołd szczególnie tym, do dziś nieznanym żołnierzom, którzy polegli z dala od domu rodzinnego i do dziś krewni nie znają miejsca ich pochówku, by zapalić im choć przysłowiową świeczkę. A taki bezimienny bohater poległ i pochowany został w Czaplinie. Raz w roku uczcijmy wspólnie należną Mu pamięć. Tylko modlitwą możemy podziękować bohaterom za ich ofiarę dla nas i wolnej Polski.
autor/źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński

Informacje29 sierpnia 2013, 00:00,

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Podczas sesji w dniu 28 sierpnia 2013 roku do grona Honorowych Obywateli Gminy Piaseczno dołączył dr n. med. Jerzy £ączyński. Sesja rozpoczęła się od uroczystego odczytania uchwały podjętej przez Radę Miejską, po czym nowy honorowy obywatel otrzymał z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej pamiątkowy medal oraz dyplom. Nie zabrakło również wpisu w pamiątkowej Księdze Honorowych Obywateli Gminy Piaseczno. Po odznaczeniu, głosem pełnym wzruszenia, Pan Jerzy przytoczył krótką historię funkcjonowania piaseczyńskiej służby zdrowia. Przypomniał również o kilku ważnych momentach, które istotnie wpłynęły na dzisiejszy kształt opieki zdrowotnej na naszym terenie, a które nie udały by się bez jego osobistego zaangażowania i odrobiny szczęścia, które, jak podkreślał, przyda się każdemu menadżerowi.

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Doktor Jerzy £ączyński urodził się 2.VII.1946 roku w Warszawie w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV-go w Warszawie. Studiował na Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracował przez 10 lat jako kierownik Ośrodka Zdrowia w powiecie Szczytno, a potem jako kierownik Ośrodka Zdrowia w Sobikowie koło Góry Kalwarii. W stanie wojennym represjonowany za zakładanie Solidarności Rolników Indywidualnych. W 1994 roku w wyniku pierwszego konkursu w historii Piaseczna został dyrektorem Z.O.Z. w Piasecznie. Przeprowadził restrukturyzację objętego zakładu, oddłużył Z.O.Z., doprowadził piaseczyńską placówkę do usamodzielnienia się, co umożliwiło negocjowanie oraz zawieranie kontraktów z Kasą Chorych. Po likwidacji powiatowej części służby zdrowia (szpital, pogotowie, opieka specjalistów) przyczynił się do podpisania umowy ze szpitalem M.S.W.i A. w Warszawie, co w znaczący sposób podniosło poziom opieki zdrowotnej w Piasecznie. Przeprowadzał kapitalne remonty w gminnych przychodniach, wyposażając je w nowoczesny sprzęt, własny transport, oraz wprowadzając w nich kompleksowe rozwiązania informatyczne porządkujące i ułatwiające znacznie sprawniejszą obsługę pacjentów.

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Jerzy £ączyński posiada specjalizację medyczną w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny ogólnej oraz doktorat w Zakresie Pulmonologii. Został również uhonorowany przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Posiada również Honorową Odznakę ,,Zasłużony Dla Warmii i Mazur’’ jak również ,,Zasłużony Dla Zdrowia i Narodu’’. Środowiska kombatanckie nadały mu odznakę ,,Za Zasługi dla Kombatantów i Więźniów Politycznych R.P.”. Piastował przez trzy kadencje funkcję Radnego Powiatu Piaseczyńskiego. Serdecznie gratulujemy!
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno