Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Powiat Piaseczyński, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, ZHP Hufiec Piaseczno zapraszają 1 września 2013 roku na uroczyste obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji na Kwaterze Wojennej na Cmenatrzu Parafialnym w Piasecznie odbędą się doroczne uroczystości.

Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Program obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej:
11.45 zbiórka pocztów sztandarowych przed bramą Cmentarza Parafialnego, ul. Kościuszki
12.00 uroczystości na Kwaterze Wojennej 1939 – 1945, Cmentarz Parafialny w Piasecznie
- hymn narodowy
- wystąpienie przedstawiciela organizacji kombatanckich
- wystąpienie władz samorządowych
- złożenie wiązanek
13.00 Msza Święta za Ojczyznę - Kościół pw. św. Anny w Piasecznie
15.00 Koncert "Zostały tylko ślady podków" w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia, scena Pl. Piłsudskiego - Akcja "Rynek godz. 15.00"

Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje29 sierpnia 2013, 00:00,

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Podczas sesji w dniu 28 sierpnia 2013 roku do grona Honorowych Obywateli Gminy Piaseczno dołączył dr n. med. Jerzy £ączyński. Sesja rozpoczęła się od uroczystego odczytania uchwały podjętej przez Radę Miejską, po czym nowy honorowy obywatel otrzymał z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej pamiątkowy medal oraz dyplom. Nie zabrakło również wpisu w pamiątkowej Księdze Honorowych Obywateli Gminy Piaseczno. Po odznaczeniu, głosem pełnym wzruszenia, Pan Jerzy przytoczył krótką historię funkcjonowania piaseczyńskiej służby zdrowia. Przypomniał również o kilku ważnych momentach, które istotnie wpłynęły na dzisiejszy kształt opieki zdrowotnej na naszym terenie, a które nie udały by się bez jego osobistego zaangażowania i odrobiny szczęścia, które, jak podkreślał, przyda się każdemu menadżerowi.

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Doktor Jerzy £ączyński urodził się 2.VII.1946 roku w Warszawie w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV-go w Warszawie. Studiował na Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracował przez 10 lat jako kierownik Ośrodka Zdrowia w powiecie Szczytno, a potem jako kierownik Ośrodka Zdrowia w Sobikowie koło Góry Kalwarii. W stanie wojennym represjonowany za zakładanie Solidarności Rolników Indywidualnych. W 1994 roku w wyniku pierwszego konkursu w historii Piaseczna został dyrektorem Z.O.Z. w Piasecznie. Przeprowadził restrukturyzację objętego zakładu, oddłużył Z.O.Z., doprowadził piaseczyńską placówkę do usamodzielnienia się, co umożliwiło negocjowanie oraz zawieranie kontraktów z Kasą Chorych. Po likwidacji powiatowej części służby zdrowia (szpital, pogotowie, opieka specjalistów) przyczynił się do podpisania umowy ze szpitalem M.S.W.i A. w Warszawie, co w znaczący sposób podniosło poziom opieki zdrowotnej w Piasecznie. Przeprowadzał kapitalne remonty w gminnych przychodniach, wyposażając je w nowoczesny sprzęt, własny transport, oraz wprowadzając w nich kompleksowe rozwiązania informatyczne porządkujące i ułatwiające znacznie sprawniejszą obsługę pacjentów.

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Jerzy £ączyński posiada specjalizację medyczną w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny ogólnej oraz doktorat w Zakresie Pulmonologii. Został również uhonorowany przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Posiada również Honorową Odznakę ,,Zasłużony Dla Warmii i Mazur’’ jak również ,,Zasłużony Dla Zdrowia i Narodu’’. Środowiska kombatanckie nadały mu odznakę ,,Za Zasługi dla Kombatantów i Więźniów Politycznych R.P.”. Piastował przez trzy kadencje funkcję Radnego Powiatu Piaseczyńskiego. Serdecznie gratulujemy!
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno