Informacje5 listopada 2016, 17:00,

Życie to nie teatr - projekcja filmu w Centrum Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 listopada 2016 roku o godz. 17:00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o grupie CHACHAHIHIHEHE w reż. Aleksandry Bańkowicz pn.: Życie to nie teatr. Film będzie można obejrzeć w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny.

ŻYCIE TO NIE TEATR - PROJEKCJA FILMU W CENTRUM KULTURY PIASECZNO

Projekcja filmu "Życie to nie teatr" w reż. Aleksandry Bańkowicz. Jego bohaterami są dzieci i młodzież zrzeszona w teatrze CHACHAHIHIHEHE, działającym w Centrum Kultury w Piasecznie. "Jest to film dokumentalny o grupie teatralnej nastolatków. Dzieci wystawiane są na ciężkie życiowe próby, które niejednokrotnie je przerastają, teatr pozwala i zapomnieć i nabrać odwagi do życia. O strachu, który dominuje w ich życiu, konfliktach i teatrze, który łagodzi to wszystko, daje spokój i poczucie wspólnoty" Ostatnio film zyskał międzynarodowy tytuł "Life is Not a Play" i zostanie zaprezentowany w Chicago na International Children’s Film Festival (CICFF). "Życie to nie teatr" - scenariusz i reżyseria Aleksandra Bańkowicz, zdjęcia Marcin Studniarek, montaż Marta Prus, muzyka Łukasz Targosz.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 listopada 2016, 17:00,

Umrzeć znaczy żyć - koncert zaduszkowy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

5 listopada 2016 roku o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na koncert zaduszkowy pn.: UMRZEĆ ZNACZY ŻYĆ. Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Koncert poprzedzą wspomnienia o mieszkańcach Góry Kalwarii. Bilety: 25 zł normalny oraz 15 zł ulgowy, do nabycia w kasie Ośrodka Kultury Góra Kalwaria.

UMRZEĆ ZNACZY ŻYĆ - KONCERT ZADUSZKOWY W GÓRZE KALWARII

Słowno-muzyczny koncert w wykonaniu klasycznego kwintetu dętego FAVORI z towarzyszeniem perkusji, solistów oraz narratora. Motywem przewodnim są słowa z homilii Papieża JP. II oraz wiersze zaduszkowe i patriotyczne, które przewijać się będą przez całe muzyczne spotkanie. W programie m.in.: J. Seymour - Crimond, Maklakiewicz - Ave Maria lub T. Labuń - Pieśń Pożegnalna, G. Verdi - Aria Desdemony, T. Tomnikowski - Marsz I Brygady, Anonim - Wojenko, wojenko, F. Chopin – Romanza, Cisza modlitwa katyńska, G. Caccini – Ave Maria lub T. Labuń – Gloria Victis, A. Kowalski - Modlitwa Obozowa, A. Schultz – Czerwone Maki, Z. Krukowski - Walcząca Warszawa, J. Markowski - Mała dziewczynka z AK. Modlitwa do Bogarodzicy lub T. Labuń – Światło dobrej wiary

Wystąpią: Jerzy Zelnik oraz klasyczny kwintet dęty FAVORI w składzie: Sylwia Lorenc - flet, Katarzyna Soja - obój, Michał Szubarga - klarnet, Paweł Borzym - fagot, Emilian Bońkowski - waltornia, Mariusz Kowal - instrumenty perkusyjne; śpiew: Dorota Szczepańska i Piotr Rafałko.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie