Informacje8 czerwca 2015, 11:14,

Znamy wykonawcę obwodnicy Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Oferta opiewająca na 313 mln zł została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę 9 km obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dróg krajowych nr 50 i 79. Chętnych do realizacji inwestycji było osiem firm i konsorcjów, które wyceniały kontrakt na od 268 do 427 mln zł przy kosztorysie zamawiającego opiewającym na 349 mln zł. Najtańsza ze złożonych ofert została odrzucona z uwagi na nieprzedłużenie przez wykonawcę wadium. Oferta uznana za najkorzystniejszą należy do firmy Intecor.

Znamy wykonawcę obwodnicy Góry Kalwarii

Inwestycja jest realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawcy optymalizują rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponują technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. W trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty weryfikowana była poprawność złożonych ofert w stosunku do wymagań postawionych w postępowaniu. Przy wyborze brana była oferowana cena, termin wykonania i okres gwarancji. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Planowany termin zakończenia robót to połowa 2019 roku.

W warszawskim oddziale GDDKiA na rozstrzygnięcie czeka przetarg na zaprojektowanie budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku o długości 9,9 km z Przeszkody do Radziejowic. Trwa wybór najkorzystniejszej oferty spośród sześciu złożonych. Wykonawcy zaoferowali realizację prac za kwotę od 306,9 do 457,7 mln zł.Dzisiaj, 3 czerwca, podpisana została umowa na budowę trasy z Paszkowa do Przeszkody o długości 11,6 km. W Warszawskim oddziale GDDKiA na podpisanie czekają jeszcze umowy na zaprojektowanie i budowę 18,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy - najkorzystniejsze oferty opiewają na 2,5 mld zł i 24,6 km obwodnicy Radomia za 729,4 mln zł. Umowy z wybranymi wykonawcami zostaną podpisane po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

O inwestycji: Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu DK79 o długości ok. 5 km oraz DK50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostaną:
- 3 węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”,
- ciągi pieszo-rowerowe,
- obiekty inżynierskie,
- urządzenia ochrony środowiska,
- odwodnienie,
- drogi obsługujące tereny przyległe
- urządzenia infrastruktury podziemnej.

W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6,0 km) i 50 (około 3,0 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu, w zakresie m. in.:
- nawierzchni,
- poboczy,
- elementów BRD.

źródło: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/18900/Znamy-wykonawce-obwodnicy-Gory-Kalwarii

Przeczytaj też: Czarownica z Piaseczna

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=8&t=739&start=45
Informacje9 czerwca 2015, 11:00,

Warsztaty Start do Kariery w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9. czerwca 2015 roku Gumtree Polska odwiedzi Piaseczno z ogólnopolskim programem Start do Kariery, objętym honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00. Organizatorzy odwiedzą Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie. W kwietniu br. ruszyliśmy z drugą już edycją warsztatów w szkołach w całej Polsce. Zajęcia aktywizujące młodych ludzi na rynku pracy prowadzą specjaliści z branży HR (OTTO Polska).

Warsztaty Start do Kariery w Piasecznie

Dzięki temu uczniowie dowiedzą się m.in.:
- jak sprawnie wejść na rynek pracy
- jak pisać listy motywacyjne
- jak zachowywać się na rozmowie rekrutacyjnej
- jak założyć własną firmę
- jak zdobyć inwestorów na jej rozwój

Jakie są założenia programu?
Druga edycja programu „Start do Kariery” ma na celu dostarczenie uczniom oraz absolwentom szkół zawodowych i techników niezbędnych wiedzy i narzędzi, które pomogą im sprawnie wejść na rynek pracy. Inicjatywa ma również na celu wsparcie nauczycieli zatrudnionych w szkołach zawodowych i technikach w realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych związanych z aktywizacją zawodową uczniów i promocją przedsiębiorczości.

Cele realizowane są za pomocą specjalnej platformy internetowej www.startdokariery.pl, raportu AKTYWNI+: Młodzi fachowcy na rynku pracy oraz poprzez skuteczne pośrednictwo organizatorów kampanii w kontaktach między największymi regionalnymi pracodawcami a uczniami oraz absolwentami szkół i ich nauczycielami. Program ten, jest tworzony z myślą o uczniach wybierających kształcenie zawodowe i techniczne. Chcemy pokazać wybranej grupie, że nie są oni dyskwalifikowani na rynku pracy, a z czasem stają się bardziej pożądani jako specjaliści. Więcej informacji na stronie www.startdokariery.pl

Joanna Drożak-Chojnacka

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11188

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie