Informacje9 czerwca 2015, 11:00,

Warsztaty Start do Kariery w Piasecznie

9. czerwca 2015 roku Gumtree Polska odwiedzi Piaseczno z ogólnopolskim programem Start do Kariery, objętym honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00. Organizatorzy odwiedzą Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie. W kwietniu br. ruszyliśmy z drugą już edycją warsztatów w szkołach w całej Polsce. Zajęcia aktywizujące młodych ludzi na rynku pracy prowadzą specjaliści z branży HR (OTTO Polska).

Warsztaty Start do Kariery w Piasecznie

Dzięki temu uczniowie dowiedzą się m.in.:
- jak sprawnie wejść na rynek pracy
- jak pisać listy motywacyjne
- jak zachowywać się na rozmowie rekrutacyjnej
- jak założyć własną firmę
- jak zdobyć inwestorów na jej rozwój

Jakie są założenia programu?
Druga edycja programu „Start do Kariery” ma na celu dostarczenie uczniom oraz absolwentom szkół zawodowych i techników niezbędnych wiedzy i narzędzi, które pomogą im sprawnie wejść na rynek pracy. Inicjatywa ma również na celu wsparcie nauczycieli zatrudnionych w szkołach zawodowych i technikach w realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych związanych z aktywizacją zawodową uczniów i promocją przedsiębiorczości.

Cele realizowane są za pomocą specjalnej platformy internetowej www.startdokariery.pl, raportu AKTYWNI+: Młodzi fachowcy na rynku pracy oraz poprzez skuteczne pośrednictwo organizatorów kampanii w kontaktach między największymi regionalnymi pracodawcami a uczniami oraz absolwentami szkół i ich nauczycielami. Program ten, jest tworzony z myślą o uczniach wybierających kształcenie zawodowe i techniczne. Chcemy pokazać wybranej grupie, że nie są oni dyskwalifikowani na rynku pracy, a z czasem stają się bardziej pożądani jako specjaliści. Więcej informacji na stronie www.startdokariery.pl

Joanna Drożak-Chojnacka

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11188
Informacje8 czerwca 2015, 19:15,

Tenisiści stołowi z UKS Return Piaseczno awansowali do 1 ligi

W miniony weekend pingpongiści UKS Return Piaseczno rozegrali dwumecz z drużyną MKS Lewart Lubartów, którego stawką był awans do I ligi tenisa stołowego. Obie drużyny to zwycięzcy rozgrywek drugoligowych w swoich grupach. Już w pierwszym meczu, rozegranym w Lubartowie, UKS Return Piaseczno uzyskał znaczącą przewagę pewnie pokonując rywali aż 9:1. Po tym spotkaniu losy awansu były niemal rozstrzygnięte. Rewanżowy mecz odbył się w upalne sobotnie popołudnie, ale frekwencja na trybunach dopisała i wielu sympatyków chciało być świadkami historycznego dla Returnu awansu. Kibice nie zawiedli się, a zawodnicy stanęli na wysokości zadania i swoją przewagę potwierdzili już na początku meczu. Pierwszy punkt zdobył Maciej Chojnicki pokonując Kamila Głowinkowskiego, a awans przypieczętował junior Krzysztof Bieniek. Po zdobyciu decydującego punktu była chwila radości, kibice skandowali „1 liga, 1 liga, PIASECZNO!!!”, ale mecz należało rozegrać do końca. Fakt uzyskania awansu nie zdekoncentrował pingpongistów Returnu i kontrolowali oni przebieg meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2 dla gospodarzy. Warto podkreślić fakt, że poza Maćkiem Karmolińskim wszyscy reprezentujący drużynę Returnu to wychowankowie Klubu z Piaseczna.

Punkty dla Returnu zdobywali: Maciej Chojnicki (2,5 w pierwszym meczu/ 2,5 w drugim meczu), Maciej Karmoliński (2,5/2,5), Robert Najwer (2,5/0,5), Dominik Borowski (1,5/ 1,5), Krzysztof Bieniek (0/ 1).

Tenisiści stołowi z UKS Return Piaseczno awansowali do 1 ligi

Bardzo cieszymy się z awansu, od początku sezonu za cel obraliśmy sobie zwycięstwo w drugiej lidze i wygraną w barażu. W rundzie zasadniczej mieliśmy kilka słabszych meczów, ale forma przyszła w odpowiednim czasie i faza play-off oraz baraże były dla Nas bardzo udane. Przed nami trudne zadanie jakim będzie rywalizacja na szczeblu 1 ligi. To rozgrywki o zasięgu ogólnopolskim stojące na dużo wyższym poziomie od rozgrywek II-ligowych. Staramy się zgromadzić odpowiedni budżet, aby nieco wzmocnić swój skład i móc w godny sposób reprezentować Piaseczno w przyszłym sezonie. Chcemy także gorąco podziękować kibicom, którzy tworzyli bardzo fajną atmosferę podczas naszych meczów. Liczymy, że w przyszłym roku będzie Was jeszcze więcej, a my postaramy odwdzięczyć się dobrą grą. [Maciej Chojnicki]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=4962&start=30