Informacje24 marca 2012, 00:00,

Zmiany w systemie ulg od 3 kwietnia 2012 roku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do którego roku życia dzieci mogą podróżować bezpłatnie komunikacją miejską? Czy to prawda, że 22 września można bezpłatnie korzystać ze środków lokalnego transportu zbiorowego? Jakie dokumenty potwierdzają uprawnienia do ulg? 3 kwietnia 2012 roku zmieni się część przepisów obowiązujących w warszawskiej komunikacji miejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi regulacjami dotyczącymi uprawnień do ulg oraz poświadczających je dokumentów.

Zmiany w systemie ulg od 3 kwietnia 2012 roku

23 lutego br. zostały uchwalone zmiany wybranych przepisów dotyczących zasad korzystania z komunikacji miejskiej. Najistotniejsze z nich dotyczą uprawnień do ulg oraz dokumentów, na podstawie których można korzystać z ulgowych przejazdów.

Zmiany w ulgach Jedna ze zmian dotyczy bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską przysługujących dzieciom. Od 3 kwietnia br. dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować komunikacją miejską od momentu urodzenia do 31 sierpnia w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat. Zgodnie z obowiązującymi dotychczas przepisami, dzieci mogły korzystać z komunikacji miejskiej bez opłat do końca roku szkolnego, w którym kończyły 7 lat.

Od tego roku z bezpłatnych przejazdów podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu, przypadającego 22 września, będą mogli korzystać wszyscy pasażerowie. Dotychczas 22 września z ulgi korzystali tylko właściciele lub współwłaściciele samochodu osobowego posiadający przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

Dokumenty potwierdzające prawo do ulgi Jednocześnie wprowadzono zmiany dotyczące dokumentów potwierdzających prawo do ulgi. Od 3 kwietnia, osoby korzystające z ulgowych przejazdów powinny posiadać podczas podróży następujące dokumenty:
- honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie: 18 litrów pełnej krwi (mężczyźni), 15 litrów pełniej krwi (kobiety) lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników – nowość – legitymacja o przyznaniu odznaki honorowej Zasłużony Honorowy Dawca Krwi lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości
- uczestnicy studiów doktoranckich – ważna legitymacja określona w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia – nowość – 5 października 2011 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz.U. z 2011 r. Nr 225, poz. 1351). Legitymacje doktorantów wydane na blankietach według dotychczasowych wzorów zachowują ważność do 30 września 2012 roku.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się Uchwałą nr XXXII/769/2012 Rady m.st. Warszawy z dnia 23 lutego 2012 roku. Szczegóły na stronie internetowej: www.ztm.waw.pl
autor/źródło: Magdalena Potocka - Zespół Prasowy ZTM Warszawa
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje24 marca 2012, 00:00,

Przygody Koziołka nie Matołka w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: PRZYGODY KOZIO£KA NIE MATO£KA, w wykonaniu Teatru KUFFER. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 marca 2012 roku, o godzinie 14.30 i 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszam!

TYTU£

Teatr KUFFER Przygody Koziołka nie Matołka: ta należąca do klasyki bajka jest tym razem opowiedziana w nieco inny sposób i przedstawia nam Koziołka w nowym świetle. Czy odmieniony bohater przypadnie Wam do gustu? Znany przez wszystkich i lubiany Koziołek w naszej bajce wcale nie jest matołkiem... Przeżywa zabawne i pouczające przygody. Wszystkiemu towarzyszy dużo śmiechu i muzyki. Mnóstwo barwnych postaci, wartka akcja. Interaktywny spektakl z udziałem wspaniałych aktorów wielokrotnie występujących już na naszej scenie- Anny, oraz Andrzeja Musiałów. Piosenki, zabawne przygody, dużo śmiechu i oczywiście wspólna zabawa z dziećmi. Więcej informacji na stronie: www.teatrkuffer.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie