Informacje29 stycznia 2010, 00:00,

Złóż PIT tu gdzie mieszkasz - zrobimy więcej w Piasecznie

Wśród osób, które mają inne miejsca zamieszkania i zameldowania, pokutuje przekonanie, że podatki trzeba płacić w miejscu zameldowania. Tymczasem, zgodnie z prawem, podatnicy muszą rozliczać się w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania. Wystarczy złożyć aktualizację NIP-3 i odpowiedni formularz PIT w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, aby do gminnej kasy mogły wpłynąć dodatkowe dochody.

Podatnicy, którzy uzyskują dochody w Polsce, muszą rozliczać się w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania. Ustawodawca wyraźnie wskazał, że nie jest to miejsce zameldowania. Posiłkując się przepisami prawa cywilnego, należy uznać, że o miejscu zamieszkania decyduje nie meldunek, lecz miejsce, gdzie osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.

Zakładając, że tylko 100 średniozamożnych podatników złoży aktualizację NIP-3 i zacznie płacić podatki w Piasecznie, do budżetu gminy trafi kilkaset tysięcy złotych. Chodzi o takich podatników, którzy np. mieszkają w Piasecznie, a płacą podatki w miejscowości, w której są zameldowani. Nasza gmina traci na tego typu błędzie miliony złotych, za które można byłoby poprawić np. infrastrukturę, z której wszyscy korzystamy niezależnie czy jesteśmy tu zameldowani czy nie. Dlatego zwracamy się do mieszkańców z apelem, aby składali deklaracje w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

Informacje29 stycznia 2010, 00:00,

MASKARADY wystawa Magdaleny Gierałtowskiej - Leszczyńskiej i Moniki Suska w GOK Mysiadło

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wernisaż twórczości Magdaleny Gierałtowskiej - Leszczyńskiej i Moniki Suska wraz z koncertem w wykonaniu Zbigniewa Gniewaszewskiego. Wystawa MASKARADY obrazki dla dzieci małych i dorosłych, odbędzie się 29 stycznia 2010 roku o godz. 18.00 w filii GOK przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Zapraszamy do Mysiadła!

MASKARADY WYSTAWA MAGDALENY GIERA£TOWSKIEJ - LESZCZYńSKIEJ I MONIKI SUSKA W MYSIADLE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola