Informacje29 stycznia 2010, 00:00,

MASKARADY wystawa Magdaleny Gierałtowskiej - Leszczyńskiej i Moniki Suska w GOK Mysiadło

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wernisaż twórczości Magdaleny Gierałtowskiej - Leszczyńskiej i Moniki Suska wraz z koncertem w wykonaniu Zbigniewa Gniewaszewskiego. Wystawa MASKARADY obrazki dla dzieci małych i dorosłych, odbędzie się 29 stycznia 2010 roku o godz. 18.00 w filii GOK przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Zapraszamy do Mysiadła!

MASKARADY WYSTAWA MAGDALENY GIERA£TOWSKIEJ - LESZCZYńSKIEJ I MONIKI SUSKA W MYSIADLE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje29 stycznia 2010, 00:00,

Syndrom Mola Książkowego - spotkania miłośników książek

W poniedziałek 1 lutego 2010 roku o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie Syndromu Mola Książkowego - dyskusyjnego klubu książki w Piasecznie. Miejsce spotkania: czytelnia Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie (budynek Ośrodka Kultury). Syndrom Mola Książkowego to wspólna akcja młodych, aktywnych mieszkańców powiatu piaseczyńskiego pod nazwą Inny Punkt Widzenia z Biblioteka Publiczną i Ośrodkiem Kultury w Piasecznie.

SYNDROM MOLA KSI¡żKOWEGO - SPOTKANIA MI£OŚNIKÓW KSI¡żEK

Pierwsze spotkanie klubu, będzie miało charakter zapoznawczo - organizacyjny, w trakcie którego przybliżona zostanie specyfika, zasady działania takie klubu oraz rozdane zostaną uczestnikom pierwsze książki. Aby wziąć udział w takich spotkaniach nie trzeba wcale dużo czytać, być znawcą, krytykiem literatury wystarczy tylko przyjść na spotkanie, wziąć książkę, czytać ją przez miesiąc, a następnie wyrazić swoje opinię.

Spotkania są całkowicie bezpłatne, prowadzone w luźnej, przyjaznej atmosferze przez młodych ludzi przy gorącej kawie i ciastkach. Uczestnicy klubu sami decydują w sposób demokratycznych co chcą czytać, jakie pozycję, jakiego autora, o jakiej tematyce. Aby zachęcić potencjalnych uczestników do udział w comiesięcznych spotkaniach Syndromu Mola Książkowego, postanowiliśmy wybrać na początek 3 naszym zdanie warte przeczytania i dyskusji książki" mówią organizatorzy akcji.

W najbliższych miesiącach czytać i dyskutować będziemy o:
- STEG LARSSON "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Doskonały, pełen pasji thriller, w którym tajemnica trzyma czytelnika w napięciu aż do samego końca
- JODI PICOULT "Bez mojej zgodny". Jedna z nielicznych powieści, która porusza problemy związane z osiągnięciami współczesnej medycyny
- NEIL GAIMAN "Chłopaki Anansiego". Współczesna fantastyka dla inteligentnych czytelników

Którą z tych 3 zaproponowanych książek będziemy czytać jaką pierwszą i jakie będą pozostałe pozycję o tym zdecydują już sami uczestnicy. Zapraszamy serdecznie, więcej informacji znajdą Państwo www.innypunktwidzenia.org oraz www.kulturalni.pl i Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Syndrom Książkowego Mola jest częścią dużej ogólnopolskiej akcji Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich "DDK".
autor/źródło: Agnieszka Jarzębska - Inny Punkt Widzenia www.innypunktwidzenia.org