Informacje17 sierpnia 2008, 00:00,

ZIPPO MASTER z Piaseczna - oryginalna pasja Zippo Tricki

Na łamach prywatnego serwisu e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, oprócz informacji o ciekawych wydarzeniach z naszego regionu, chcemy informować o mieszkańcach, którzy mają oryginalne pasje, umiejętności oraz zainteresowania. Informacje z cyklu: MAM TALENT, rozpoczynamy od Zippo Mastera z Piaseczna, którym jest: BARTOSZ WYPOREK. Jego dość nietypowa, ale zarazem bardzo oryginalna umiejętność to ZIPPO TRICKI, wykonywane przy pomocy zapalniczki Zippo.

Obejrzyj Zippo Tricki Bartosza z Piaseczna

Bartosz, wśród znajomych - znany jest jako W£ADCA OGNIA. Dlaczego? Po obejrzeniu jego tricków wykonanych zapaliczką Zippo - wszystko staje się jasne. Przygoda z zapalniczką Zippo, rozpoczęła się od prezentu na gwiazdkę, którym była: czarna, matowa zapalniczka (marki Zippo) z czerwonym emblematem smoka. Pierwszą sztuczkę przy pomocy zapalniczki Zippo, pokazał mu wujek. Była to najprostsza, podstawowa sztuczka, która nazywa się Squueze. Sztuczka polega na szybkim otwarciu zapalniczki, a następnie na szybkim jej zapaleniu. Od tego czasu, Bartosz cały czas uczy się innych tricków, przede wszystkim podglądając filmiki światowych mistrzów zippo tricków.

ćwiczy codziennie, poświęcając swojej pasji około godziny - dwóch dziennie. Oczywiście, nie obyło się bez licznych poparzeń i zadraśnięć, ale dopiął swego - po 1,5 roku ćwiczeń - wysłał film na YouTube (filmik możecie obejrzeć powyżej), który jest najlepszym filmem o sztuczkach Zippo Polaka i siódmym filmem na świecie pod względem jego umiejętności na tle światowych mistrzów. Na YouTube, znajdziecie również inne krótkie filmy Bartosza, na których pokazuje sztuczki Zippo w normalnym tempie (krok po kroku - jak to zrobić). Obejrzyjcie Zippo tutorials: Wypor15 Może jego oryginalną pasją, zarażą się inni mieszkańcy i uda się zorganizować kiedyś Zawody Zippo w Piasecznie?

Bond to Bounce - Zippo Trick Bartosza

W październiku 2008 roku w Napoleonowie (woj. łódzkie), odbędzie się coroczny Polski Zlot Zippo (zippo.net.pl), podczas którego odbędą się m.in. Zawody Zippo Tricków. Otrzymałem informację, że w zawodach wystartuje Bartosz z Piaseczna i zademonstruje swoje zippo tricki. Bartosz, liczy na Wasze wsparcie i trzymanie kciuków.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 sierpnia 2008, 00:00,

Wycieczka do DINOPARKU z Ośrodkiem Kultury Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza dzieci na wyjazd do Dinoparku w Kołacinku. Zapisy przyjmowane są do 20 sierpnia 2008 roku, pod numerem telefonu (022) 727-71-96 lub w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Koszt wycieczki to 30 zł. Nie zwlekaj z zapisem, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona! Wyjazd do Dinoparku, odbędzie się w czwartek 21 sierpnia 2008 roku, o godzinie 8:00. Zachęcamy do skorzystania z organizowanej wycieczki do Dinoparku.

Dinopark w Kołacinku Park Jurajsko-Botaniczny

Dinopark w Kołacinku Park Jurajsko-Botaniczny to wspaniałe miejsce, które pozwala przenieść się na chwilę wiele milionów lat wstecz, wypocząć i dobrze się zabawić. Teren, na którym utworzono Dino-Park w Kołacinku charakteryzuje się ogromnym bogactwem naturalnych i różnorodnych "śladów" ostatniego zlodowacenia. Rekonstrukcje zwierząt żyjących przed wieloma milionami lat wręcz same wkomponowywują się w typowy dla moreny czołowej a jednocześnie przepięknie wyrzeźbiony teren. Twórcy Dino-Parku "wydobyli" na powierzchnię w formie oryginalnej lub zrekonstruowanej piękno sprzed setek milionów lat. Nie trzeba wsiadać w wehikuł czasu, aby przenieść się 150 milionów lat wstecz, wystarczy przyjechać do Kołacinka do Dino-Parku. Więcej informacji na temat Dinoparku w Kołacinku, na stronie: www.dino-park.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn