Informacje10 września 2019, 13:53,

Kradli owoce z sadu. Grozi im 5 lat więzienia

Policjanci z Tarczyna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież owoców z sadu. Ich łupem padło około 1150 kg śliwek i około 50 kg jabłek o łącznej wartości wartości ponad 2100 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Złodzieje ukradli ponad tonę owoców

Do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw sadowniczych na terenie gm. Tarczyn. Jak wynikało z relacji osoby pokrzywdzonej nieznani sprawcy w okresie od 1 do 26 sierpnia przychodzili do sadu po owoce. W przeciągu tego czasu z sadu zostało skradzione około 1150 kg śliwek i około 50 kg jabłek na łączną kwotę ponad 2100 złotych.

Policjanci z Tarczyna natychmiast podjęli czynności zmierzające do wykrycia i zatrzymania sprawców. Kilka dni temu realizując posiadane informacje, dokonali zatrzymania 32 – letniej kobiety i 38-letniego mężczyzny podejrzewanych o dokonanie kradzieży.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży i przyznali się do tego czynu. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

autor/źródło: KPP Piaseczno

Informacje10 września 2019, 13:43,

Za nami Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja organizowana pod patronatem Prezydenta RP, której celem jest promowanie polskiej literatury. W tym roku w gminie Piaseczno akcja odbyła się w ogrodach filii w Zalesiu Górnym.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Mieszkańcy czytali lektury wybrane przez parę prezydencką

We wspólne czytanie zaangażowali się pani burmistrz Hanna Kułakowska Michalak, pani dyrektor Sylwia Chojnacka – Tuzimek, aktorka Bernadeta Machała – Krzemińska, przedstawiciele różnych instytucji i stowarzyszeń – Mirosława Hołownia-Nowik Magda Kamińska, Łukasz Kamiński, Ewa Kozłowska, Danuta Kroc, Beata Pacewicz-Kulik, Ewa Stroińska oraz nasi czytelnicy – Maria Hicka, Monika Hicka, Dorota Gołębiewska,  Mateusz Gołębiewski, Magda Olszewska, Katarzyna Wilk, Marcin Wilk, Szymon Wilk.

autor/źródło: Biblioteka Piaseczno