Informacje30 czerwca 2009, 00:00,

Zbiórka Przeterminowanych Leków w gminie Góra Kalwaria

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuje, że od 15 lipca 2009 roku zostaje uruchomiona akcja ZBIÓRKI PRZETERMINOWANYCH LEKÓW. Ma ona na celu ograniczenie ilości przeterminowanych leków trafiających na składowisko odpadów lub w inny niekontrolowany sposób do środowiska. Przeterminowane leki są uznane za odpady niebezpieczne. Nie wolno ich wyrzucać do śmieci ani wylewać do kanalizacji. Zbudowane są z szeregu związków chemicznych, które po terminie ich przydatności stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi, szczególnie dzieci.

Zbiórka Przeterminowanych Leków

Na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii specjalistyczna firma ustawi na terenie aptek 7 pojemników tzw. konfiskatorów, które pozwolą na bezpieczną zbiórkę oraz transport przeterminowanych leków (odpadów niebezpiecznych) do miejsca ich utylizacji. Częstotliwość opróżniania pojemników będzie uzależniona od potrzeb. Do konfiskatorów można wrzucać: leki w postaci tabletek, drażetki, ampułki w opakowaniach lub luzem, syropy, krople, roztwory w zamkniętych opakowaniach oraz maści. Nie można wrzucać: termometrów, areozoli, używanych igieł oraz strzykawek. Koszty związane z zakupem pojemników oraz z utylizacją przeterminowanych leków ponosi w całości Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W związku z powyższym prosi się mieszkańców, aby odpowiedzialnie gospodarowali odpadami niebezpiecznymi - wrzucając przeterminowane/ nieprzydatne leki, po uprzednim skonsultowaniu z farmaceutą, do pojemnika znajdującego się w najbliższej aptece.

Adresy aptek, w których będą ustawione pojemniki od 15 lipca:
ul. Dominikańska 2/4, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Popiełuszki 2A, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Pijarska 36, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Dominikańska 8, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Wyszyńskiego 3, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Chopina 4, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Dominikańska 7, 05-530 Góra Kalwaria.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje1 lipca 2009, 00:00,

Szlakiem Kolei Wąskotorowej z Pędziwiatrem Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na sobotnią wycieczkę rowerową: SZLAKIEM GRÓJECKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ. Szykuje się nie lada gratka dla długodystansowców, ponieważ zaplanowany dystans wynosi 130 km. Trasa sobotniej wycieczki rowerowej: Piaseczno - Tarczyn - Grójec - Mogilnica - Nowe Miast nad Pilicą - Białobrzegi - Warka. Powrót z Warki - pociągiem Kolei Mazowieckich.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane wycieczką rowerową, spotykają się 4 lipca 2009 roku, o godzinie 8:00. Miejsce: Stacja Grójeckiej Kolei Wąskotorowej, przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie. Swoją obecność należy potwierdzić mailem na adres jacekglm@gazeta.pl do piątku, 3 lipca 2009 roku do godziny 21:00. Informację o sobotniej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami). Zapraszamy wszystkich mieszkańców, na sobotnią wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno