Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

ZAWODY WęDKARSKIE W JEZIORZANACH

Urząd Gminy Tarczyn, Koło Wędkarskie Sum i Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Tarczyna, które odbędą się w niedzielę 1 września 2013 roku o godz. 5.30. Zbiórka i rejestracja uczestników na łowisku SUM w Jeziorzanach. Wpisowe 30 zł. W imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców na niedzielne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Tarczyna.

TYTU£
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

1 września odbędzie się Msza Święta przed Grobem Nieznanego żołnierza w Czaplinie

1 września 2013 roku o godz. 17.00 ksiądz prałat Włodzimierz Czerwiński odprawi polową Mszę Świętą przed Grobem Nieznanego żołnierza w Czaplinie. Uroczystość ozdobi sztandar Szkoły Podstawowej w Czaplinku im. Kazimierza Górskiego. Po Mszy tradycyjne zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i mowy okolicznościowe.

Tego znamiennego dnia wybuchu II wojny światowej winniśmy oddawać hołd szczególnie tym, do dziś nieznanym żołnierzom, którzy polegli z dala od domu rodzinnego i do dziś krewni nie znają miejsca ich pochówku, by zapalić im choć przysłowiową świeczkę. A taki bezimienny bohater poległ i pochowany został w Czaplinie. Raz w roku uczcijmy wspólnie należną Mu pamięć. Tylko modlitwą możemy podziękować bohaterom za ich ofiarę dla nas i wolnej Polski.
autor/źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński