Informacje7 maja 2020, 07:32,

Zawartość kalorii w serze brie. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w serze brie. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność sera brie. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w serze brie pochodzą w 25% z białka, 1% z węglowodanów i 75% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ser brie, ile waży ser brie lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w serze brie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Brie - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma wino czerwone ? Nie uwierzysz

Ser brie - kalorie i wartości odżywcze

Ser brie zawiera 334 kcal na 100g.

Przykładowo plaster sera brie (23 g) to około 77 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster sera brie (23 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy ser brie tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w serze brie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów nabiałowych. Spożywanie sera brie wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w serze brie?

Ser brie zawiera 20.75 g białka na 100g.
Plaster sera brie (23 g) zawiera ok. 4.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w serze brie?

Ser brie zawiera 0.45 g węglowodanów na 100g.
Plaster sera brie (23 g) zawiera ok. 0.1 g węglowodanów.

Ile waży ser brie?

Plaster sera brie waży ok. 23g.

Ile błonnika jest w serze brie?

0 g błonnika - ser brie nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski11 maja 2020, 08:14,

Jakie oświetlenie do biura - downlight LED

Jakie oświetlenie do biura - downlight LED

Sprawdź jak oświetlić biuro stosując lampy LED

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jakie oświetlenie do biura

W biurach niezbędne jest takie oświetlenie, które będzie wyglądać dobrze, nie będzie męczyć oczu przy długich godzinach pracy, a zarazem pozwoli na oszczędności energetyczne. Wszystkie te cechy łączy w sobie oświetlenie downlight LED.Downlight LED


Najczęściej montuje się je właśnie w biurach albo sklepach. Tego rodzaju panel LED to oprawa oświetleniowa o małej grubości, którą montuje się bezpośrednio na powierzchni sufitu - gdzie służy do ogólnego oświetlania wnętrza. Montaż można wykonać albo do sufitu nawierzchniowego albo podwieszanego. Charakterystyczną cechą downlight LED, jest idealne przyleganie do powierzchni montażu. Taki prosty a zarazem elegancki design sprawia, że ten typ oświetlenia pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od tego w jakim stylu urządzona jest firma. Tego rodzaju lampa biurowa zostaje wmontowana w sufit i tworzy z nim efektowną całość. Jednocześnie nie jest problematyczna, ponieważ w płycie sufitowej nie trzeba tworzyć otworów na poszczególne lampy, bo oprawę wystarczy zamontować na jej powierzchni.

Zalety oświetlenia typu downlight LED

Oprócz świetnego wyglądu, do korzyści montażu tego typu oświetlenia w biurach można zaliczyć to, że jest ono energooszczędne. Downlight LED jest wykonywane najczęściej z małych, kompaktowych lamp, które równomiernie oświetlają całe pomieszczenia. W biurach najlepiej sprawdzają się panele z lampami 24W. Przy niskim zużyciu energii oświetlenie nadal będzie na tyle optymalne, by nie męczyć oczu w czasie pracy. Uwagę trzeba zwrócić na to, że panele LED mogą oferować różne barwy światła. W instytucjach publicznych dobrze może sprawdzić się światło o barwie neutralnej 4000K (i >4000K), najbardziej zbliżone do dziennego. Barwy zimne są bardziej motywujące do pracy, natomiast światło o barwie ciepłej - 3000K, działa bardziej relaksująco. Dużą zaletą jest również to, że obudowy tego typu oświetlenia dostępne są w różnych materiałach, kształtach i kolorach - dzięki czemu można je dopasować do każdego biura.

źródło: www.kingled.pl 

autor/źródło: kingled.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie