Artykuł partnerski30 kwietnia, 08:20,

Domowe naprawy - praktyczny poradnik

Domowe naprawy - praktyczny poradnik

Zatkany zlew, zepsuta płytka czy inne drobne usterki wydają się nieznaczące, ale mogą przyprawiać o ból głowy. Jak odpowietrzyć kaloryfer? Jak naprawić cieknący kran? Oto praktyczne wskazówki, jak samodzielnie poradzić sobie z drobnymi usterkami w twoim domu, nie wydając przy tym pieniędzy na fachowców.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zatkany zlew, zepsuta płytka czy inne drobne usterki wydają się nieznaczące, ale mogą przyprawiać o ból głowy. Jak odpowietrzyć kaloryfer? Jak naprawić cieknący kran? Oto praktyczne wskazówki, jak samodzielnie poradzić sobie z drobnymi usterkami w twoim domu, nie wydając przy tym pieniędzy na fachowców. 

Samodzielne naprawy - oszczędzaj z głową! 

Drobne naprawy oferowane przez specjalistów, są często szybkie, ale także dosyć drogie. Warto nauczyć się kilku podstawowych trików, dzięki którym samodzielnie sobie z nimi poradzisz. Po pierwsze warto mieć w mieszkaniu czy domu podstawowe narzędzia - młotek, wiertarkę czy wkrętarkę. Sklep z narzędziami Drillo to miejsce, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne w domu akcesoria. ( Drillo

Uszkodzona płytka 

Zauważyłeś w łazience czy kuchni uszkodzoną płytkę? Spróbuj ją usunąć. Nawet jeśli twoje zdolności do majsterkowania nie są wysokie - powinieneś sobie poradzić. Zacznij od pozbycia się starej fugi – staraj się robić to ostrożnie, by nie uszkodzić sąsiednich płytek. Następnie lekko podważamy płytkę i odrywamy ją od podłoża. Usuwamy stary klej, a w puste miejsce naklejamy nowy kafelek i mocno go dociskamy. Pozostawiamy na 24h do wyschnięcia i fugujemy.  

Oszczędności: około 20 zł

Zatkany zlew 

Do odpływu wlewamy wodę i używając gumowej przepychaczki energicznie ją dociskamy. Jeśli ta czynność nie pomoże, pod zlew podstawiamy miskę i odkręcamy syfon. Jeśli w dalszym ciągu w odpływie zalegają zanieczyszczenia, spróbujmy usunąć je kawałkiem drutu. I po kłopocie! 

Oszczędności: około 60 zł

Zniszczone obicie 

Zniszczone obicie krzesła z łatwością możesz zmienić samodzielnie. Należy zmierzyć szerokość oraz długość siedziska, zakupić materiał. Do mocowania będzie potrzebny zszywacz tapicerski. Odkręcamy siedzisko, zdejmujemy zniszczone obicie i przymocowujemy nowe. Krzesło odnowione! 

Oszczędności: około 30 zł

Zepsuta szuflada 

Masz problem z niedomykającą się szufladą? Problemem mogą być zepsute prowadnice Ich wymiana wcale nie jest trudna. Wyjmujemy szufladę, odkręcamy stare prowadnice, a na ich miejsce mocujemy nowe. Koszt kompletu to około 15 zł.  

Oszczędności: około 20 zł

 

Drobne naprawy wcale nie muszą być problemem. Wystarczą chęci, trochę wolnego czasu i odpowiednie narzędzia, aby zająć się drobnymi usterkami w mieszkaniu. Większość prac możesz wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca – nie wydając dodatkowych pieniędzy. Własnoręczne naprawy to także sposób na przetestowanie swoich umiejętności manualnych, a czasami także okazja do nauki. No to zaczynamy! 

autor/źródło: drillo.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski30 kwietnia, 08:18,

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Kiedy spotykasz osobę, z którą chcesz dzielić życie, pragniesz jednocześnie stworzyć związek idealny -relację opartą na szczerości i zaufaniu. Wielu z nas ma za sobą nieudane związki, których nie wspominają zbyt dobrze. Jak stworzyć szczęśliwy związek? Jak zbudować trwałą więź? Oto kilka naszych wskazówek. Sposoby na udany związek Każdy, kto choć raz był w związku i próbował zbudować trwałą relację z drugą osobą, zapewne wie, jak bardzo jest to trudne. Czy są sposoby, by zminimalizować prawdopodobieństwo nieudane związku? Nie ma złotej recepty na stworzenie trwałej i szczęśliwej relacji. Każdy jest indywidualną jednostką, więc potrzebuje także indywidualnego podejścia. Miłość to uczucie, które może uskrzydlać. Może także powodować frustrację, gdy nie umiemy się z nią obchodzić. Planujesz trwały związek? Chcesz stworzyć długoterminową relację? Na rynku jest wiele poradników, które w celu stworzenia udanego związku proponują seksowną bieliznę, romantyczne randki czy inne, niecodzienne działania. Jednak to właśnie codzienność definiuje waszą relację. Szczególnie, jeśli mieszkacie razem i dzielicie ze sobą każdą sferę życia. Warto odnajdywać szczęście w drobnych gestach i codziennych czynnościach. Bądźcie razem – ale nie na niby. Trwała relacja to szczere rozmowy, ujawnienie swoich wad i niedoskonałości i radzenie sobie z nimi. Udany związek - codzienne starania Udany związek to codzienna praca nad sobą. Walka z przyzwyczajeniami, które często powodują konflikty. Nie zamiatajcie problemów pod dywan - próbujcie je rozwiązywać. Niech waszym rytuałem stanie się codzienna, wieczorna rozmowa. Przed zaśnięciem powiedzcie sobie, za co jesteście wdzięczni, a co chcielibyście zmienić. Niby prosty gest, a potrafi zdziałać cuda. Relacja to także odpowiedzialność za siebie nawzajem. Kłopoty są wspólne, ale także szczęście powinniście dzielić razem. Codzienne czynności niech będą dla was szczęściem. Wspólne spędzanie wolnego czasu może być niezwykle przyjemne. Niczego przed sobą nie udawajcie - bądźcie sobą. Budowanie relacji to nie etap – to proces, który powinien trwać każdego dnia. Sprawiajcie sobie upominki, róbcie sobie prezenty i niespodzianki. Zaskakiwanie ukochanej osoby to czysta przyjemność. Widzieć szczęście w oczach partnera to uczucie, które może budować szczęśliwy związek. Szczęśliwy związek to zasługa obu stron. Unikajcie rutyny. Ona często zabija relacje, powoduje, że staje się ona nijaka. Łóżkowe eksperymenty niech zagoszczą na stałe w waszej relacji, a sex shop niech stanie się miejscem często odwiedzanym. Erotyczne akcesoria i gadżety, takie jak np. sztuczna wagina mają szansę skutecznie podgrzać temperaturę w waszym związku.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kiedy spotykasz osobę, z którą chcesz dzielić życie, pragniesz jednocześnie stworzyć związek idealny -relację opartą na szczerości i zaufaniu. Wielu z nas ma za sobą nieudane związki, których nie wspominają zbyt dobrze. Jak stworzyć szczęśliwy związek? Jak zbudować trwałą więź? Oto kilka naszych wskazówek. 

Sposoby na udany związek 

Każdy, kto choć raz był w związku i próbował zbudować trwałą relację z drugą osobą, zapewne wie, jak bardzo jest to trudne. Czy są sposoby, by zminimalizować prawdopodobieństwo nieudane związku? Nie ma złotej recepty na stworzenie trwałej i szczęśliwej relacji. Każdy jest indywidualną jednostką, więc potrzebuje także indywidualnego podejścia. Miłość to uczucie, które może uskrzydlać. Może także powodować frustrację, gdy nie umiemy się z nią obchodzić. 

Planujesz trwały związek? Chcesz stworzyć długoterminową relację? Na rynku jest wiele poradników, które w celu stworzenia udanego związku proponują seksowną bieliznę, romantyczne randki czy inne, niecodzienne działania. Jednak to właśnie codzienność definiuje waszą relację. Szczególnie, jeśli mieszkacie razem i dzielicie ze sobą każdą sferę życia. Warto odnajdywać szczęście w drobnych gestach i codziennych czynnościach. Bądźcie razem – ale nie na niby. Trwała relacja to szczere rozmowy, ujawnienie swoich wad i niedoskonałości i radzenie sobie z nimi.  

Udany związek - codzienne starania

Udany związek to codzienna praca nad sobą. Walka z przyzwyczajeniami, które często powodują konflikty. Nie zamiatajcie problemów pod dywan - próbujcie je rozwiązywać. Niech waszym rytuałem stanie się codzienna, wieczorna rozmowa. Przed zaśnięciem powiedzcie sobie, za co jesteście wdzięczni, a co chcielibyście zmienić. Niby prosty gest, a potrafi zdziałać cuda.  

Relacja to także odpowiedzialność za siebie nawzajem. Kłopoty są wspólne, ale także szczęście powinniście dzielić razem. Codzienne czynności niech będą dla was szczęściem. Wspólne spędzanie wolnego czasu może być niezwykle przyjemne. Niczego przed sobą nie udawajcie - bądźcie sobą. Budowanie relacji to nie etap – to proces, który powinien trwać każdego dnia. Sprawiajcie sobie upominki, róbcie sobie prezenty i niespodzianki. Zaskakiwanie ukochanej osoby to czysta przyjemność. Widzieć szczęście w oczach partnera to uczucie, które może budować szczęśliwy związek. 

Szczęśliwy związek to zasługa obu stron. Unikajcie rutyny. Ona często zabija relacje, powoduje, że staje się ona nijaka. Łóżkowe eksperymenty niech zagoszczą na stałe w waszej relacji, a sex shop niech stanie się miejscem często odwiedzanym. Erotyczne akcesoria i gadżety, takie jak np. sztuczna wagina mają szansę skutecznie podgrzać temperaturę w waszym związku.

autor/źródło: area69.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie