Informacje26 kwietnia 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w chipsach? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w chipsach? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność chipsów. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w chipsach pochodzą w 5% z białka, 38% z węglowodanów i 57% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają chipsy, ile ważą chipsy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w chipsach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Potato chips - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w margarynie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Chipsy - kalorie i wartości odżywcze

Chipsy zawierają 536 kcal na 100g.

Przykładowo garść chipsów (25 g) to około 134 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść chipsów (25 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 16 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy chipsy tuczą i czy można je jeść na diecie?

Chipsy to produkt o jednej z najwyższych zawartości kalorii w kategorii przekąski. Spożywanie chipsów wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród przekąsek.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w chipsach?

Chipsy zawierają 7 g białka na 100g.
Garść chipsów (25 g) zawiera ok. 1.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w chipsach?

Chipsy zawierają 52.9 g węglowodanów na 100g.
Garść chipsów (25 g) zawiera ok. 13.2 g węglowodanów.

Ile ważą chipsy?

Garść chipsów waży ok. 25g.

Ile błonnika jest w chipsach?

Chipsy zawierają w sobie 4.8 g błonnika na 100g.
Garść chipsów (25 g) zawiera ok. 1.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski30 kwietnia 2020, 08:23,

Wesele w stylu glamour - inspiracje 2020

Wesele w stylu glamour - inspiracje 2020

Styl wesela to bardzo istotna kwestia. Odpowiednio dobrane dekoracje i dodatki dopełnią całościowego efektu i sprawią, że przyjęcie zyska niezapomnianego charakteru i niebanalnego klimatu. W trendach ślubnych w dalszym ciągu króluje styl glamour, który zachwyca blaskiem, splendorem i umiarkowanym przepychem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Styl wesela to bardzo istotna kwestia. Odpowiednio dobrane dekoracje i dodatki dopełnią całościowego efektu i sprawią, że przyjęcie zyska niezapomnianego charakteru i niebanalnego klimatu. W trendach ślubnych w dalszym ciągu króluje styl glamour, który zachwyca blaskiem, splendorem i umiarkowanym przepychem. Wesele w stylu glamour to idealny wybór dla tych, którzy kochają wszechobecny błysk, ponadczasową elegancję i pewną magiczną aurę. Przybywa więc zwolenników tego stylu, a w trendach ślubnych pojawiają się coraz to błyszczące nowe dodatki dekoracje. 

Początki stylu glamour 

Styl glamour został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych na początku dwudziestego wieku. Po wielkim kryzysie, znudzeni szarym i nijakim życiem bogacze zaczęli urządzać przyjęcia oraz aranżować swoje domy z przepychem, stwarzając początki stylu glamour. Szybko wkradł się w łaski Europejczyków, natomiast w Polsce styl glamour pojawił się na początku lat 90-tych. Od tego czasu stał się najbardziej pożądanym stylem w trendach weselnych. Aby stworzyć niespotykaną i niecodzienną aranżację na swoim weselu, warto wybrać właśnie styl glamour.  

Wesele w stylu glamour – eleganckie przyjęcie 

Jeśli planujesz stworzyć eleganckie przyjęcie, warto zdecydować się na wyrafinowaną elegancję w stylu glamour. Decydując się na styl glamour łatwo przesadzić - zbyt dużo dodatków, dekoracji, za bardzo zdobne stroje – to nie wygląda dobrze. Pamiętajcie o umiarze, choć może to słowo nie wpisuje się w specyfikę stylu glamour. Umiarkowany przepych i wyrafinowana elegancja. Takie powinno być wesele w stylu glamour. Idealnie sprawdzą się mocne kolory przewodnie, złoto, srebro, kryształy czy kwiaty w intensywnych kolorach.  

 

Jeśli lubisz splendor i błysk - wybierz styl glamour. Możesz pozwolić sobie na brokatowe, błyszczące dodatki, bogate bukiety w zdobionych wazonach czy nawet złotą zastawę stołową! Wszystkie chwyty dozwolone! Aby jednak nie pozwolić na przerost formy nad treścią, warto zachować umiar. Kontrolowany przepych może wyglądać świetnie, jednak warto przesadzić. Zdecyduj się więc na kilka ozdobnych elementów, a reszta niech będzie zachowana w stonowanych kolorach. 

Najgorętszym trendem sezonu ślubnego 2020 jest styl boho glam, czyli połączenie dodatków ze stylu boho i glamour. Jeśli szukasz czegoś innowacyjnego, bliskiego naturze, jednocześnie eleganckiego i uwielbiasz dodatki w stylu glamour - to będzie idealny wybór. 

Dekoracje i dodatki w stylu glamour 

Styl glamour pozwala na dowolność w doborze dekoracji i dodatków. Pamiętaj, by wszystko odpowiednio do siebie dopasować. Warto też skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy oferują kompleksowe usługi. Wraz z dekoracjami często można zakupić także podziękowania dla gości i pudełko na obrączki. Wówczas masz pewność, że wszystko będzie odpowiednio do siebie dopasowane i będzie świetnie ze sobą współgrało, dając finalnie  niesamowity efekt. 

autor/źródło: pracowniatadam.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie