Informacje5 sierpnia 2011, 00:00,

Zapraszamy na MALARSKIE NIEDZIELE w LESZNOWOLI

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na cykl sierpniowych malarskich niedziel dla całych rodzin pt. MALARSKIE NIEDZIELE, które są skierowane są do mieszkańców z całej Gminy Lesznowola - do dzieci, młodzieży i do osób dorosłych. Rodzice malujących dzieci mogą np. rozłożyć sobie kocyki i urządzić w tym czasie mały piknik, miło spędzając niedzielne popołudnia, mogą również sami stanąć przy sztalugach. Zarówno dorosłymi, jak i dziećmi, profesjonalnie zajmą się instruktorzy - plastycy, pomagając w tworzeniu niepowtarzalnych, plenerowych dzieł i dziełek sztuki.

MALARSKIE NIEDZIELE W LESZNOWOLI

Organizatorzy zapewniają: sztalugi, papier, farby. Osoby uprawiające malarstwo na płótnie prosimy o zabranie ze sobą własnych materiałów. Wstęp wolny! Termin: niedzielne popołudnia sierpnia w godz. 15.00-18.00. Miejsce: teren zielony przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, przy ul. GRN 60 (w miejscu, w którym zostały zorganizowane tegoroczne Dni Gminy Lesznowola). Sierpniowe działania zwieńczy powakacyjna zbiorowa wystawa końcowa, planowana na miesiąc wrzesień.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje5 sierpnia 2011, 00:00,

Piaseczno Miasto Wąskotorowe w koncepcji mieszkańca

Temat rewitalizacji piaseczyńskiej kolei wąskotorowej, jak się okazuje, jest obiektem zainteresowania nie tylko władz samorządowych, ale również samych mieszkańców. Zagadnieniu temu swoją pracę magisterską poświęcił Tomasz Waszczuk, młody inżynier architektury z Piaseczna, przekonany o tym, że generatorem rozwoju Piaseczna jest m. in. kolejka wąskotorowa, stanowiąca symbol serca miasta.

Piaseczno - miasto wąskotorowe - sanacja centralnej części miasta

Autor pracy dyplomowej pt.: Piaseczno - miasto wąskotorowe - sanacja centralnej części miasta, którą obronił na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, prezentuje koncepcję rewitalizacji i ożywienia terenu stacji kolei, a także koncepcję powiązania przestrzenno-funkcjonalnego punktów charakterystycznych w centrum miasta. Celem tego powiązania jest stworzenie ciągu pieszego, który, łącząc dworzec PKP, stację kolejki wąskotorowej, skwer Kisiela i rynek miejski, stałby się atrakcyjną przestrzenią publiczną w centrum Piaseczna.

Piaseczno - miasto wąskotorowe - sanacja centralnej części miasta

Doceniając wysiłek i starania młodego mieszkańca Piaseczna, chcielibyśmy zaprezentować jego projekt mieszkańcom, jako przyczynek do dalszych rozważań nad przyszłością obiektu kolejki wąskotorowej.

Do pobrania:
- Koncepcja - rysunki i wizualizacje