Informacje24 października 2008, 00:00,

Zapoznaj się i przyłącz do akcji PIASECZNO BEZ BARIER

Akcja PIASECZNO BEZ BARIER, ma na celu pokazanie społeczeństwu, że osoba niepełnosprawna ruchowo, po za tym, że porusza się przy pomocy, kul, wózka inwalidzkiego, niczym nie różni się od osoby pełnosprawnej. Ma takie same prawa i potrzeby. Poprzez tą akcję organizatorzy chcą zachęcić lokalne władze, lokalnych inwestorów, pracodawców do stwarzania miasta przyjaznego osobie niepełnosprawnej. Przeciętny mieszkaniec Piaseczna nie zwraca uwagi na wysokie krawężniki, schody prowadzące do sklepu, urzędu, kawiarni, pubu, na zamontowane za wysoko bankomaty, sygnalizacje na przejściach dla pieszych. Problem dostrzegają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz matki z małymi dziećmi.

PIASECZNO BEZ BARIER

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu do czynnego uczestniczenia w akcji: Piaseczno Bez Barier. Zwracajmy uwagę na wysokie krawężniki, schody, wysokie lady, wąskie przejścia, nierówne chodniki, nowo powstałe obiekty, które nie zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Informujmy o tych obiektach lokalne władze Inspektora Nadzoru Budowlanego. Pamiętajmy im więcej z nas przyłączy się do akcji, tym większy osiągniemy efekt. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie internetowej: www.piasecznobezbarier.republika.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 października 2008, 00:00,

Maraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

Gmina Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy SET Lesznowola serdecznie zapraszają na VI Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, który odbędzie się w niedzielę 26 października 2008 roku o godzinie 12:00. Minimaraton Niepodległości będzie miał miejsce na Stadionie Zespołu Szkół Publicznych, przy ul. Szkolna 8 w Lesznowoli. Serdecznie zapraszamy!

VI Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

Maraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola:

10:00-11:45 Przyjmowanie zgłoszeń.
11:00 Otwarcie imprezy.
11:20 Start biegu kl. I-II SP (300 m).
11:30 Start biegu kl. III-IV SP (600 m).
11:40 Start biegu kl. V-VI SP (1000 m).
12:00 Bieg Główny 4219,5 m.
13:30 Dekoracje zwycięzców.

VI Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

Trasa biegu: ul. Szkolna, Poprzeczna, Jedności, chodnikiem przy ul. Słonecznej, ul. GRN, ul. Szkolna, stadion. Celem Minimaratonu Niepodległości w Lesznowoli jest uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz propagowanie biegu jako najprostszej formy ruchu. W imieniu organizatorów informujemy, że w dniu 26 października 2008 roku w godzinach od 12:00 do 12:30 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Szkolna, Poprzeczna, Aleja Jedności, Gminnej Rady Narodowej. Organizatorzy przepraszają i zapraszają do wzięcia udziału w imprezie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola