Informacje11 lipca 2017, 06:00,

Zamknięcie ul. Szpitalnej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Firma Falbruk Sp. z o.o. sk - wykonawca ul. Szpitalnej planuje wprowadzić od dnia 11 lipca 2017 roku kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Obecny etap będzie polegał na zamknięciu wjazdu w ul. Szpitalną z trzech stron (z umożliwieniem dojazdu mieszkańcom do posesji):
– od ul. Sienkiewicza,
– od łącznika 2KDD (od Mickiewicza na wysokości Apteki),
– oraz od nowo wybudowanego fragmentu ul. Szpitalnej na wysokości łącznika 2KDD z ul. Mickiewicza.

ZAMKNIĘCIE UL. SZPITALNEJ W PIASECZNIE

Objazd poprowadzony będzie ulicą Mickiewicza do nowo wybudowanego parkingu i pętli autobusowej oraz nowego fragmentu ul. Szpitalnej prowadzącego do Al. Kalin.

UMiG Piaseczno

ULICA SZPITALNA W PIASECZNIE
zdjęcia remontu ul. Szkolnej - Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna
ULICA SZPITALNA W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 lipca 2017, 15:59,

Powstanie strefa płatnego parkowania w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Powstanie strefy płatnego parkowania w Piasecznie ułatwić ma mieszkańcom dostęp do usług i ożywić ścisłe centrum miasta. Pierwsze 45 minut postoju będzie darmowe.

POWSTANIE STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W PIASECZNIE

Radni zdecydowali o wytyczeniu strefy w której pozostawianie samochodu na dłuższy czas będzie płatne. Takie rozwiązanie jest ogólnoświatową tendencją w obliczu lawinowego przyrostu liczby posiadaczy aut. Piaseczno w tych statystykach należy do ścisłej polskiej czołówki. Dziś w Centrum Piaseczna większość pojazdów parkowana jest na cały dzień blokując miejsce innym użytkownikom.

- Z inicjatywą stworzenia takiej strefy zwracali się do nas przedsiębiorcy. Ich los uzależniony jest od tego, czy dotrą do nich klienci i interesanci. To punkty usługowe stanowią o atrakcyjności centrum miasta, jeśli zaczną upadać, to degradacji ulegnie cała tkanka miejska, a ulica Kościuszki pozostanie tylko drogą tranzytową – wyjaśnia burmistrz Zdzisław Lis.

Wprowadzenie rotacyjności miejsc postojowych to próba odpowiedzi na dzisiejsze problemy miasta, ułatwienie dojazdu do sklepów. – Kierowcy do dyspozycji będą mieli główny parking miejski przy ul. Sierakowskiego, zostaną też przygotowane nowe, nieodpłatne miejsca postojowe na ul. Nadarzyńskiej. Docelowo, oba te parkingi zostaną rozbudowane – mówi Daniel Putkiewicz I Zastępca Burmistrza. Gmina posiada już koncepcje wielopoziomowych parkingów w tych lokalizacjach. Promowane będą też inne formy mobilności, przede wszystkim komunikacja miejska i rowery.

– Rozpoczynamy też budowę systemu ścieżek rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych oraz planujemy uruchomienie systemu rowerów miejskich – dodaje wiceburmistrz. Na pewno celem stworzenia strefy nie są dodatkowe dochody dla gminy, gdyż mało prawdopodobne jest, że przynosić będzie ona zyski do budżetu. – Dowodem na to jest nasza decyzja o odstąpieniu od pobierania opłat przez pierwsze 45 minut postoju. To dosyć rzadka praktyka na tle innych miast, ale pokazuje, że zależy nam wyłącznie na podniesieniu jakości przestrzeni i życia mieszkańców. Ten czas jest wystarczający aby zrobić zakupy, czy załatwić sprawę w urzędzie i zwolnić miejsce dla kolejnej osoby – przekonuje Daniel Putkiewicz.

- Zdajemy sobie sprawę, że część mieszkańców podchodzi do tematu sceptycznie, to nieuniknione, kiedy mówimy o wprowadzaniu opłat, ale odpowiedzialny samorząd potrafi podejmować niepopularne decyzje w imię lepszej przyszłości dla swoich mieszkańców. W przeprowadzonej przez nas internetowej ankiecie co trzeci mieszkaniec wykazywał się jednak zrozumieniem dla tematu a nawet entuzjazmem w związku z wprowadzeniem strefy. W dzisiejszych realiach taka strefa nie jest żadnym radykalnym działaniem. Wiele miast w Europie całkowicie blokuje wjazd samochodów do ścisłego Centrum lub poważnie go ogranicza – wyjaśnia burmistrz Zdzisław Lis.

Strefa, która obejmować będzie ul. Rynkową, ul. Kościuszki od placu Piłsudskiego do ul. Wschodniej, łącznik przed Urzędem Miasta, odcinek ul. Sierakowskiego przy skwerze Kisiela zostanie uruchomiona prawdopodobnie na jesieni, będzie obowiązywać w dni robocze (poniedziałek – piątek) w godz. 8.00-18.00. Pierwsze 45 minut będzie darmowe, pierwsza godzina kosztować ma 2,5 zł, druga 3 zł, trzecia 3,5 zł, a kolejne 2,5 zł. Mieszkańcy strefy będą mieli możliwość wykupienia abonamentu rocznego za 120 zł oraz 300 zł miesięcznie dla innych użytkowników strefy. Będzie też możliwość zastrzeżenia miejsca.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie