Informacje18 marca 2017, 08:00,

Zamknięcie ul. Sierakowskiego w Piasecznie

W związku z przebudową skweru im. S. Kisielewskiego, wykonawca robót – firma Budownictwo Drogowe Jarpol S.A. informuje, że w sobotę 18 marca 2017 r. w godzinach porannych zamknięta zostanie ul. Sierakowskiego na długości skweru.

ZAMKNIĘCIE UL. SIERAKOWSKIEGO W PIASECZNIE

Zamknięcie jest konieczne ze względu na przebudowę podziemnej części Kanału Piaseczyńskiego oraz przebudowę infrastruktury technicznej ulokowanej w ul. Sierakowskiego. W trakcie zamknięcia odtworzone zostaną zjazdy uliczne, chodniki oraz nawierzchnia jezdni.

Objazdy

Ruch pojazdów od strony południowej skierowany zostanie objazdem prowadzącym ul. Nadarzyńską do ul. Wojska Polskiego a następnie ul. Jana Pawła II i Chyliczkowską do ul. Warszawskiej. Szczegóły objazdu pokazuje załączona mapka. Na odcinku ul. Sierakowskiego od ul. Nadarzyńskiej do skweru Kisiela dopuszczony będzie jedynie dwukierunkowy dojazd do posesji.

ZAMKNIĘCIE UL. SIERAKOWSKIEGO W PIASECZNIE

Komunikacja

Zmianie ulegną też trasy autobusów. Linie ZTM z ulicy Sienkiewicza skręcą w ul. Wojska Polskiego a następnie w ul. Jana Pawła II i pojadą dalej prosto ul. Chyliczkowską do DK 79. Linie PKS z kierunku Góry Kalwarii na rondzie Solidarności skierowane zostaną na ul. Gerbera a następnie tak jak linie ZTM pojadą ul. Wojska Polskiego, Jana Pawła II i Chyliczkowską. Szczegóły tras autobusów prezentuje załączona mapka. Przystanek u zbiegu ul. Jana Pawła II i Wojska Polskiego przejmie rolę tymczasowo skasowanego przystanku przy Urzędzie Miasta na ul. Sierakowskiego.

Planowany czas zamknięcia ulicy Sierakowskiego wynosi około 2 miesiące. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej gminy www.piaseczno.eu oraz poprzez system powiadamiania sms.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje9 marca 2017, 19:00,

Biały człowiek w Afryce widziany z tamtej strony

9 marca 2017 roku w ramach cyklu KOD dostępu odbędzie się VI spotkanie, podczas którego przybliżone zostaną zagadnienia inności i odmienności, w kontekście kultur pozaeuropejskich. Tym razem debatę poprowadzi dr hab. Janusz Krzywicki z Katedry Języków i Kultur Afryki UW, z którym porozmawiać będzie można na temat obrazu nas, „białych ludzi”, w oczach mieszkańców Afryki.

BIAŁY CZŁOWIEK W AFRYCE WIDZIANY Z TAMTEJ STRONY

Spotkanie odbędzie się w Piasecznie, w czwartek 9 marca, o godz. 19:00, w restauracji „Odjazd” (ul. Sienkiewicza 14), przy stacji piaseczyńskiej kolejki wąskotorowej. Organizatorem spotkania jest KOD Piaseczno.