Informacje11 września 2016, 17:00,

Zakończenie letniego sezonu artystycznego w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 września 2016 roku w godzinach 17:00 - 20:00 zapraszamy na zakończenie letniego sezonu artystycznego w Konstancinie (Amfiteatr Park Zdrojowy). Konstanciński Dom Kultury zaprasza na zakończenie Letniego Sezonu Artystycznego. Tradycyjnie z tej okazji odbędzie się koncert muzyki klasycznej, tym razem „Mozart w Konstancinie”. Wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza, z którą zagra światowej sławy skrzypek Voytek Proniewicz. Usłyszymy również solistów Warszawskiej Opery Kameralnej, Olgę Pasiecznik (sopran) oraz Artura Jandę (bas-baryton). Z okazji 260. rocznicy urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta artyści zaprezentują twórczość tego wybitnego kompozytora. W programie m.in. Koncert skrzypcowy A-dur KV 219 oraz symfonia A-dur nr 29.

ZAKOŃCZENIE LETNIEGO SEZONU ARTYSTYCZNEGO W KONSTANCINIE

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Sinfonia VIVA to najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce! Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to; bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 40 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Orkiestra pod batutą Radziwonowicza zasłynęła z niepowtarzalnych wykonań Requiem M. Duruflego i W. A. Mozarta, wszechstronnego repertuaru klasycznego od baroku do dzieł współczesnych, jak również wykonywanych w wielkim stylu serenad, walców, tang i miniatur muzyki popularnej. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem. Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: „Muzyka i Ekran II” (2001), Henryk Miśkiewicz „Uniesienie” (2005), Andrzej Smolik „3” (2006), Zeidler, Niestrawski „Musica Sacromontana VII” (2013) oraz Pasquale Anfossi „Musica Sacromontana IX” (2014), za który otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak „Closer”. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski.

Orkiestra Sinfonia Viva

Orkiestra ma na swoim koncie m.in. prawykonanie Requiem Maurice’a Durufle’go wraz z Deutsch Französischer Chór z Berlina pod dyrekcją Briana Kruse’a Smith’a, koncert w Norymberdze z okazji dziesięciolecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego „O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy”, a także udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii. W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment współpracowała z legendarną grupą YES, z którą odbyła tourne po Europie, promując płytę „Magnification”. W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Sinfonii Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora. W 2012 roku ukazał się płyta Grégoire Mareta gdzie obok takich artystów jak: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Toots Thielemans, Marcus Miller wystąpiła Sinfonia Viva. Wszystko to sprawia, iż Sinfonia Viva jest jedną z najbardziej wszechstronnych na polskim rynku orkiestr, której repertuar oparty jest na wysokim poziomie wykonawczym, sięga od utworów muzyki poważnej do rozrywkowej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 września 2016, 11:00,

Gminne Święto Plonów Czersk 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 września 2016 roku odbędzie się Gminne Święto Plonów w Czersku, podczas których mieszkańcy gminy Góra Kalwaria podziękują za tegoroczne plony. Gospodarzem uroczystości tym razem będzie sołectwo Czersk. Gminne święto plonów zainauguruje odsłonięcie rzeźby królowej Bony na czerskim rynku. Rzeźba odwołuje się zarówno do historii, jak i sadowniczego charakteru miejscowości. Wszak królowa Bona propagowała kuchnię bogatą w warzywa i owoce. Takie podejście było na ówczesne czasy małą, ale jednak rewolucją. Drewniana rzeźba powstaje pod dłutem artysty z Łukowa - Andrzeja Zdrojewskiego z inicjatywy sołtys Czerska Urszuli Wroniewicz. Zapraszamy na Gminne Święto Plonów.

GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW CZERSK 2016

O godz. 11.00 w kościele parafialnym odbędzie się msza dziękczynna, po której barwny korowód przejdzie na dziedziniec zamku. Wspólne biesiadowanie rozpoczniemy o godz. 13.00.Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły: Cendrowianki, URZECZEni, Kalwarki, Wólkowianki, Vox Symfonia, Chór Coniew i Air Band. Ale to nie koniec muzycznych atrakcji. O 17.00 gości będzie zabawiał zespół disco polo - Basta. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod chmurką z zespołem Plektron.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Podczas święta nagrodzeni zostaną laureaci konkursu na najlepszy produkt lokalny. Poza tym na biesiadników czekają gry i konkursy. Można zweryfikować swoją wiedzę z zakresu znajomości zbóż, czy też sprawdzić umiejętność młócenia cepem. Nie zabraknie warsztatów i animacji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. Zapraszamy na Święto Plonów do Czerska!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie