Informacje11 września 2016, 11:00,

Gminne Święto Plonów Czersk 2016

11 września 2016 roku odbędzie się Gminne Święto Plonów w Czersku, podczas których mieszkańcy gminy Góra Kalwaria podziękują za tegoroczne plony. Gospodarzem uroczystości tym razem będzie sołectwo Czersk. Gminne święto plonów zainauguruje odsłonięcie rzeźby królowej Bony na czerskim rynku. Rzeźba odwołuje się zarówno do historii, jak i sadowniczego charakteru miejscowości. Wszak królowa Bona propagowała kuchnię bogatą w warzywa i owoce. Takie podejście było na ówczesne czasy małą, ale jednak rewolucją. Drewniana rzeźba powstaje pod dłutem artysty z Łukowa - Andrzeja Zdrojewskiego z inicjatywy sołtys Czerska Urszuli Wroniewicz. Zapraszamy na Gminne Święto Plonów.

GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW CZERSK 2016

O godz. 11.00 w kościele parafialnym odbędzie się msza dziękczynna, po której barwny korowód przejdzie na dziedziniec zamku. Wspólne biesiadowanie rozpoczniemy o godz. 13.00.Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły: Cendrowianki, URZECZEni, Kalwarki, Wólkowianki, Vox Symfonia, Chór Coniew i Air Band. Ale to nie koniec muzycznych atrakcji. O 17.00 gości będzie zabawiał zespół disco polo - Basta. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod chmurką z zespołem Plektron.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Podczas święta nagrodzeni zostaną laureaci konkursu na najlepszy produkt lokalny. Poza tym na biesiadników czekają gry i konkursy. Można zweryfikować swoją wiedzę z zakresu znajomości zbóż, czy też sprawdzić umiejętność młócenia cepem. Nie zabraknie warsztatów i animacji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. Zapraszamy na Święto Plonów do Czerska!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje13 września 2016, 15:00,

Po torach życia w Piasecznie

Jesteś gimnazjalistą, mieszkasz na terenie gminy Piaseczno i masz ochotę odbyć niezwykłą podróż i wziąć udział w nietypowym wydarzeniu teatralny przyjdź na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 13 września 2016 roku o godz. 15.00. Miejsce: sala gimnastyczna Gimnazjum nr 2 w Piasecznie. Drugi termin spotkania: 14 września 2016 roku o godz. 15.30. Miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkól Publicznych w Zalesiu Górnym. Zapraszamy! Nie będzie czasu żeby się nudzić!

PO TORACH ŻYCIA W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Po torach życia - projekt teatru ze społecznością dla młodzieży gimnazjalnej z powiatu piaseczyńskiego realizowany przez Fundacje Bonum et Sapientia w partnerstwie z Zespołem Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym, Gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II w Piasecznie, Paseczyńsko- Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej i Centrum Kultury w Piiasecznie, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016. Fanpage Po torach życia: www.facebook.com/Po-torach

PO TORACH ŻYCIA W PIASECZNIE