Informacje2 listopada 2018, 07:00,

YARNBOMBING W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi, przy wsparciu Gminy Piaseczno, centrum naszego miasta nabrało nowych kolorów. Akcja, której celem było udekorowanie elementów przestrzeni zewnętrznej ręcznie wykonanymi dzianinami, zaowocowała przyozdobieniem odlewów rzeźb zwierząt Józefa Wilkonia oraz drzewek na Skwerze Kisiela pięknymi, unikatowymi dziełami z włóczki i sznurka.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

– Mamy nadzieję, że nasze spotkania nie tylko przyczynią się do integracji grupy miłośników rękodzielnictwa, ale także wpłyną na ocieplenie przestrzeni miejskiej – mówi Monika Galerczyk-Pułka ze Stowarzyszenia CDN. – Liczymy także na pozytywne reakcje ze strony mieszkańców – dodaje.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Pomysł na event narodził się podczas pierwszego spotkania piaseczyńskich rękodzielniczek w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

YARNBOMBING W PIASECZNIE

– Serdecznie dziękuję Paniom Katarzynie Jezierskiej- Tratkiewicz, Małgorzacie Jaronowskiej, Dominice Putkiewicz, Monice Gielecińskiej, Monice Zalewskiej, Urszuli Misiun i Agnieszce Dąbrowskiej za zaangażowanie i piękne dzieła, które stworzyły – dodaje inicjatorka akcji Monika Galerczyk-Pułka – dzięki nim oraz pomocy Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno udało się spełnić moje marzenie.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Zapraszamy mieszkańców do spaceru i obejrzenia kolorowych szalików, getrów i osłonek, które od dziś będą grzały piaseczyńskie zwierzęta i drzewka w okresie jesienno-zimowym.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

*Yarnbombing to sztuka polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (architektury miejskiej, drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

informacja i foto: UMiG Piaseczno

YARNBOMBING W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 października 2018, 17:30,

Debata II tura wyborów na burmistrza Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 października 2018 roku o godz. 18:30 odbędzie się debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Piaseczna, w związku z II tura wyborów samorządowych.

DEBATA II TURA WYBORÓW NA BURMISTRZA PIASECZNA

Organizatorem debaty jest lokalna gazeta Przegląd Piaseczyński oraz Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno. W debacie weźmie udział dwóch kandydatów na burmistrza, którzy zdobyli największa liczbę głosów tj.: Daniel Putkiewicz oraz Wojciech Ołdakowski. Miejsce: sala konferencyjna w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

4 listopada w drugiej turze wyborów na burmistrza Piaseczna zadecydujecie kto przez najbliższe 5 lat będzie zarządzał miejscem, w którym żyjecie. Poznajcie kandydatów, którzy będą walczyli o Wasze głosy.

Planowana jest transmisja online na żywo na łamach YouTube.

Link do wydarzenia na fb: www.facebook.com/events/1925825244122631/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie