Informacje12 marca 2016, 10:00,

XIII Festiwal Małych Form Teatralnych w Konstancinie-Jeziornie

XIII edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych odbędzie się w dniach 12-13 marca 2016 roku, w Konstancińskim Domu Kultury przy ulicy Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie. Serdecznie zapraszamy. Przeczytaj regulamin XIII Festiwalu Małych Form Teatralnych.

XIII FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Program XIII Festiwalu Małych Form Teatralnych 12-13 marca 2016 Konstancin–Jeziorna

Sobota 12 marca 2016
11.00 – Otwarcie Festiwalu
11.15 – 14.00 Blok konkursowy I
11.15 – 11.40 Z.S nr 4 w Słomczynie Czerwony Kapturek szuka Księcia
11.45 – 12.10 KDK grupa Teatrzaki Klinika Lalek
12.15 – 12.40 Z.S nr 3 Opowieść Wigilijna
12.45 – 13.10 Z.S nr 2 Miś
13.15 – 13.40 Z.S nr 1 Narzekanie na Adama
14.00-16.00 przerwa
16.00-19.00 Blok konkursowy II
16.05 – 16.30 KDK grupa Za Drzwiami Czas urwanego guzika
16.35 – 17.00 Z.S im. Wł. S. Reymonta Samotna
17.05 – 17.30 Z.S nr 2 Ballady i Romanse
17.35 – 18.00 KDK grupa Miniatura Zgniła woda
18.05 – 18.30 Z. S nr 1 Zielona Gęś ma się dobrze

Niedziela 13 marca 2016
14.00 – Bajka dla dzieci Wielka przygoda Małej Księżniczki
16.00 – Uroczyste wręczenie nagród
16.30 – Spotkanie Jury z opiekunami grup teatralnych
Jury XIII FMFT: Jolanta Żółkowska, Leszek Zduń, Radosław Dunaszewski

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

XIII FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

13 marca 2016 Spektakl dla dzieci Wielka przygoda Małej Księżniczki godz. 14.00 Spektakl dla dzieci inspirowany serialem animowanym: Świat Małej Księżniczki. Uwielbiana przez dzieci historia Królewskiej Rodziny i niefrasobliwej Księżniczki, która tak jak każde dziecko sprawia rodzicom trochę kłopotów. W obsadzie aktorzy znani najmłodszym z telewizyjnego programu Domisie. Obecnie spektakl w repertuarze teatru Capitol w Warszawie. Wystąpią: Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski, Rafał Szałajko, Katarzyna Taracińska-Badura. Czas trwania ok. 60 minut. Wiek : 3+ Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w dniu spektaklu od godz. 12.00 Uroczyste wręczenie nagród XIII FMFT GODZ. 16.00

Informacje14 lutego 2016, 16:39,

Konsultacje społeczne w Piasecznie dotyczące Mapy Zagrożeń

12 lutego 2016 roku w sali konferencyjnej znajdującej się w Centrum Kultury w Piasecznie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń na poziomie powiatu. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka oraz przedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE MAPY ZAGROŻEŃ

Przed południem odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń na poziomie powiatu. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie inspektor Robert Kokoszka. W konsultacjach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi oraz przedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego lub których wiedza pomoże w opracowaniach dotyczących zagrożeń na terenie miasta i gminy Piaseczno. Założenia i projekt "mapy zagrożeń" przedstawił oraz szczegółowo omówił naczelnik wydziału prewencji z piaseczyńskiej komendy asp.sztabowy Robert Oleksiak.

Konsultacje mają na celu wypracowanie ogólnych założeń, optymalizacji zarówno źródeł jak i zakresu informacji, które będą wykorzystane przy tworzeniu „Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Mapa Bezpieczeństwa to jedna z form wizualizacji stanu bezpieczeństwa, gdzie znajdzie się wykaz zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, wykaz zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, sporządzony z uwzględnieniem rozkładu przestrzennego i czasowego. Mapa Zagrożeń zostanie utworzona na poziomie każdej gminy wchodzącej w skład powiatu piaseczyńskiego.