Informacje14 lutego 2016, 16:39,

Konsultacje społeczne w Piasecznie dotyczące Mapy Zagrożeń

12 lutego 2016 roku w sali konferencyjnej znajdującej się w Centrum Kultury w Piasecznie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń na poziomie powiatu. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka oraz przedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE MAPY ZAGROŻEŃ

Przed południem odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń na poziomie powiatu. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie inspektor Robert Kokoszka. W konsultacjach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi oraz przedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego lub których wiedza pomoże w opracowaniach dotyczących zagrożeń na terenie miasta i gminy Piaseczno. Założenia i projekt "mapy zagrożeń" przedstawił oraz szczegółowo omówił naczelnik wydziału prewencji z piaseczyńskiej komendy asp.sztabowy Robert Oleksiak.

Konsultacje mają na celu wypracowanie ogólnych założeń, optymalizacji zarówno źródeł jak i zakresu informacji, które będą wykorzystane przy tworzeniu „Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Mapa Bezpieczeństwa to jedna z form wizualizacji stanu bezpieczeństwa, gdzie znajdzie się wykaz zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, wykaz zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, sporządzony z uwzględnieniem rozkładu przestrzennego i czasowego. Mapa Zagrożeń zostanie utworzona na poziomie każdej gminy wchodzącej w skład powiatu piaseczyńskiego.

Informacje14 lutego 2016, 18:00,

Koncert z okazji osiemdziesiątej rocznicy urodzin Anny German

W tym roku Walentynki zbiegają się z osiemdziesiątą rocznicą urodzin Anny German. Z tej okazji w Hugonówce usłyszymy jej największe przeboje oraz najpiękniejsze miłosne duety na sopran i tenor w wykonaniu Justyny Reczeniedi i Mikołaja Adamczaka. Koncert odbędzie się 14 lutego 2016 roku o godz. 18.00. Biety w cenie 40 zł. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15 Hugonówka.

Koncert z okazji osiemdziesiątej rocznicy urodzin Anny German