Informacje13 września 2015, 09:00,

XI JARMARK PIASECZYŃSKI Spotkanie Regionów - Ziemia Radomska

13 września 2015 zapraszamy mieszkańców na XI JARMARK PIASECZYŃSKI Spotkanie Regionów - Ziemia Radomska. Jarmark Piaseczyński to nawiązanie do XVI - wiecznej tradycji organizowania w Piasecznie jarmarków. Podczas imprezy staramy się odtworzyć klimat dawnych jarmarków, przybliżyć kulturę tradycyjną i rzemiosło. W ramach cyklu „Spotkania regionów” na Jarmark Piaseczyński zapraszani są przedstawiciele różnych regionów etnograficznych. W tym roku pragniemy zaprezentować Ziemię Radomską.

XI JARMARK PIASECZYŃSKI SPOTKANIE REGIONÓW - ZIEMIA RADOMSKA

Na Jarmarcznej scenie podczas tegorocznej edycji zobaczyć będzie można miejscowe zespoły jak i zaproszonych gości ( zespół folklorystyczny „Gołcunecki” z towarzyszeniem Kapeli Braci Pańczaków i Piotra Gacy, muzyka, rzeźbiarza „Człowieka Orkiestrę”- Zygmunta Żaka, zespół „Frument Project” z Radomia oraz zespół „Zawołany Skład Weselny”). Zaprezentowane zostanie widowisko „Księga błazna – moralitet plebejski”(Teatr Rozrywki „Trójkąt”), pokazy rycerskie oraz pokazy dawnego rzemiosła.

Poza tym, jak co roku, w Parku Miejskim rozstawione zostaną kramy handlowe z tradycyjnymi produktami, twórczością ludową, tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem artystycznym, wyrobami drewnianymi, ceramiką, ozdobami i biżuterią, kuchnią regionalną, słodkimi wypiekami domowymi, miodami i wyrobami pszczelarskimi.

Jarmark Piaseczyński to także wydarzenia towarzyszące na terenie miasta – wystawy (Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę „ Motywy miłosne w sztuce ludowej” przygotowaną przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu), wycieczka miejska, zwiedzanie stacji Kolei Wąskotorowej i modelarni oraz przewozy drezyną, a także inne atrakcje bezpłatne dla jej uczestników. Jarmark odbywa się w ramach ogólnopolskich Europejskich Dni Dziedzictwa.

PROGRAM JARMARKU, PARK MIEJSKI PIASECZNO
SCENA – 12.00 – 19.00:
12.00 – rozpoczęcie Jarmarku Piaseczyńskiego, hejnał Piaseczna,
12.10 – występ Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
12.45 – występ zespołu „Kłosowianki” ze Złotokłosu
13.00 – występ zespołu „Gołcunecki” z Gałek Rusinowskich oraz Kapeli Braci Pańczaków i Piotra Gacy z Mysiadła
13.40- występ zespołu „Leśne Echo” z Chojnowa
14.00 – występ artysty ludowego, muzyka i śpiewaka Zygmunta Żaka (Radom)
14.30 – występ zespołu „Gołcunecki” z Gałek Rusinowskich oraz Kapeli Braci Pańczaków i Piotra Gacy z Mysiadła
15.15 – „Księga błazna – moralitet plebejski” - widowisko jarmarczne - Teatr Rozrywki Trójkąt
16.30 – koncert zespołu „Frument Project” (Radom)
17.30 – pokaz rycerski
18.00 – koncert zespołu „Zawołany Skład Weselny”
19.00 - zakończenie XI Jarmarku Piaseczyńskiego

KRAMY HANDLOWE - 12.00 do zmierzchu:
stoiska twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła, rękodzieło artystyczne, wyroby drewniane, ceramika, ozdoby i biżuteria, bibeloty, kuchnia regionalna, słodkie wypieki domowe, miody i wyroby pszczelarskie.

JARMARCZNE ATRAKCJE:
- „Baran Piaseczyński” – wypiek regionalny – stoisko Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna
- Wioska Rycerska - stylizowane obozowisko rycerzy,
- Wioska Rzemiosł Dawnych - stylizowane obozowisko z wytwórczością na żywo,
- karuzela retro.

Wydarzenia towarzyszące na terenie miasta:
9.00 - 15.00 - Muzeum Regionalne w Piasecznie (Pl. Piłsudskiego 10); wstęp bezpłatny - wystawa „Motywy miłosne w sztuce ludowej” - wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.
10.00 - „Piaseczynianie po pracy” - wycieczka miejska z przewodnikiem; wycieczka bezpłatna; zbiórka - Ratusz (pl. Piłsudskiego); przewodnik – Stanisław Hofman
12.00 - Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (ul. Sienkiewicza 14) - bezpłatnie - przewozy drezyną ręczną i spalinową - zwiedzanie stacji kolejki wąskotorowej i modelarni

Koordynator ogólnopolski EDD – Narodowy Instytut Dziedzictwa (www.edd.nid.pl) Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie i Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Współorganizator: Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Sponsor: PZU. Partnerzy: Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, Piekarnia „Krzosek”, Hufiec ZHP Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna. Patroni medialni: iTV Piaseczno, Kurier Południowy, Przegląd Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego powiat-piaseczynski.info

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1856&start=45
Informacje5 września 2015, 16:30,

Czadoman End of Summer w Ośrodku Wisła w Zalesiu Górnym

5 września 2015 roku odbędzie się END OF SUMMER Czadoman Party. Zapraszamy nad basen na najlepszą imprezę tego lata do Ośrodka Wisła w Zalesiu Górnym. Impreza zaczyna się od godz. 16:30 koncertem zespołu Coolers dla rozgrzewki! Bilety do nabycia na stronie www.ebilet.pl W przedsprzedaży 20 zł w dniu koncertu 25 zł.

Czadoman End of Summer w Ośrodku Wisła w Zalesiu Górnym

Czadoman to wokalista z wieloletnim doświadczeniem na scenie muzyki rozrywkowej. Od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Każdy jego występ to niepowtarzalne wydarzenie, które dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji. Podczas koncertu wraz z tańczącymi u jego boku w rytmie dance modelkami doprowadza publiczność do szaleństwa. Zapraszamy na End of Summer z Czadomanem! Nie może Was tam zabraknąć! Zapraszamy na pożegnanie lata w wielkim stylu!

Anonimowy, 16 lipca 2019
szkoda , że nie pińcet ;)
Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1155&start=45