Informacje9 stycznia 2014, 00:00,

Wystawa pokonkursowa Anioły w Mysiadle

Zespół Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zapraszają na wernisaż dzieciecej wystawy pokonkursowej pt. ANIOLY - II edycja, który odbedzie sie w piątek 10 stycznia 2014 roku o godz. 14.00. Miejsce: Galeria PASA— w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Zapraszamy na wystawe przez miesiąc.

Wystawa pokonkursowa Anioły w Mysiadle
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkanców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje9 stycznia 2014, 00:00,

22. FINAL WOŚP W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Konstancin-Jeziorna ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z okazji 22. finału akcji w niedziele (12 stycznia 2014 roku) na mieszkanców czeka wiele atrakcji. Turnieje sportowe, wyścigi gokartów, koncerty i wystepy artystyczne - to tylko niektóre z nich. W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka gra pod hasłem "Na ratunek". Tradycyjnie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłącza sie też gmina Konstancin-Jeziorna. W niedziele (12 stycznia) na ulice miasta i okolicznych wsi wyjdzie 65 wolontariuszy. Wyposażeni w czerwone serduszka - naklejki, a przede wszystkim identyfikatory - na których znajdziemy imie, nazwisko oraz zdjecie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalnośa identyfikatora oraz kod QR - bedą zbieraa pieniądze na zakup specjalistycznego sprzetu dla dzieciecej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

22. FINAL WOŚP W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Z okazji 22. finału WOŚP przygotowano też szereg atrakcji. Gminny Ośrodek Sportu (ul. —eromskiego 15) w godz. od 11 do 17 zaprasza na turnieje m.in. tenisa stołowego i badmintona. Emocji i adrenaliny z pewnością nie zabraknie również na torze gokartowym Kart Arena w Szymanowie, gdzie - podobnie jak rok temu - rozegrany zostanie Otwarty Zimowy Puchar Kart Areny. O godz. 17 w Parku Zdrojowym rozpocznie sie impreza finałowa. Na scenie konstancinskiego amfiteatru wystąpią: grupy taneczne z Konstancinskiego Domu Kultury, GOSiR i Egurrola Dance Studio, a także grupa musicalowa Tugeder, studio piosenki z Konstancinskiej Szkoły Muzycznej, Iwona Manista-Kutryś, Adson & Przekret, Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo. Gościem specjalnym konstancinskiego finału bedzie Dr Misio, czyli Arek Jakubik z zespołem. Punktualnie o godz. 20 niebo rozświetli pokaz sztucznych ogni.

W tym roku oprócz kwesty prowadzona bedzie także rejestracja dawców szpiku kostnego. Przedstawiciele fundacji DKMS zapraszają do siedziby GOSiR w godz. 10-17 oraz do amfiteatru w godz. 17-20. Organizatorami konstancinskiego finału są: sztab WOŚP Konstancin, Konstancinski Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczegóły na poniższym plakacie oraz na stronie internetowej: www.wosp-konstancin.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkanców gminy Konstancin-Jeziorna