Informacje18 września 2014, 19:00,

Wystawa fotografii (Prze) Życie pod Annapurną w Przystanku Kultura

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Adama Hofmana "(Prze) Życie pod Annapurną". Wernisaż wystawy w Przystanku Kultura odbędzie się 18 września 2014 roku. Na wystawę zapraszamy do Przystanku Kultura (Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno) od 18 września (wernisaż godz. 19.00) do 20 października 2014 roku.

Wystawa fotografii (Prze) Życie pod Annapurną w Przystanku Kultura

Kilka słów o autorze fotografii: Adam Hofman jest z wykształcenia i zawodu informatykiem, a z zamiłowania fotografem oraz podróżnikiem. Częste wyjazdy służbowe, które odbywał po krajach Azji i północnej Afryki jako konsultant, pozwoliły mu przez lata z powodzeniem łączyć pracę z hobby. Zainteresowanie podróżami oraz fotografią z czasem przekształciło się w pasję, która zainspirowała go do prywatnej wyprawy w nepalskie Himalaje. Odnalazł tam to, co cieszy go w życiu najbardziej: - Kontakt z życzliwymi i niezwykle dzielnymi ludźmi - Wyzwania, jakie niesie ze sobą wędrówka po wysokich górach - Olbrzymie zróżnicowanie przyrodnicze i kulturowe

W październiku tego roku ponownie wybiera się wraz z własną grupą na trekking do Nepalu. Tym razem będzie to szlak dookoła Manaslu - ósmego pod względem wysokości szczytu Ziemi.

Informacje20 września 2014, 08:20,

Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - rajd terenowy w gm. Piaseczno i Konstancin-Jeziorna

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza rodziców z dziećmi i młodzieżą do udziału w czwartym rodzinnym rajdzie terenowym „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”. Odbędzie się on w dniu 20 września 2014 r. na terenie gminy Piaseczno i gminy Konstancin – Jeziorna. Uczestnicy z terenu gminy Piaseczno będą pokonywać fragment trasy ścieżki dydaktycznej „Gonna Sosna”, pomiędzy miejscowościami Bogatki i Wólka Pęcherska.

Dla uczestników z terenu gminy Konstancin-Jeziorna zaplanowano trasę rajdu po ścieżce dydaktycznej „Lasy Konstancińskie”, a więc pomiędzy miejscowościami Konstancin-Jeziorna i Słomczyn. Zwieńczeniem rajdu będzie ognisko i poczęstunek na terenie obiektu turystycznego „Zimne Doły”, który położony jest nieopodal Żabieńca. Dla uczestników przygotowaliśmy również konkurs sprawdzający wiedzę dotyczącą Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i jego przyrody. Osoby które uzyskają najlepszy wynik wygrają cenne nagrody. Do udziału w rajdzie zapraszamy też grupy szkolne pod opieką nauczycieli. Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich jest obecność rodzica lub opiekuna w trakcie rajdu.

Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe, w ramach których odbędzie się konkurs z cennymi nagrodami: - Szkoły podstawowe – klasy IV-VI, - Szkoły gimnazjalne i licealne, - Osoby dorosłe. W ramach rajdu terenowego zapewniamy transport uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno na początek ścieżki, następnie do obiektu turystycznego „Zimne Doły” oraz z parkingu przy ul. Od Lasu do obiektu „Zimne Doły”. Po zakończonej imprezie zapewniamy powrót do Piaseczna i Konstancina-Jeziorny. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem 722 397 728 lub e-mailem na adres chojnowskipark@parkiotwock.pl do dnia 11 września 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Pełna informacja o rajdzie terenowym „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dostępna jest w regulaminie rajdu (pobierz). Więcej informacji na stronie organizatora: parkiotwock.pl

Harmonogram rajdu terenowego „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dla grup z terenu gminy Piaseczno
- godz. 11:00 – 11:30 – przejazd uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i przejazd na parking przy ścieżce „Gonna Sosna”
- godz. 11:30 – 13:00 – przeprowadzenie rajdu terenowego na ścieżce „Gonna Sosna”