Informacje9 czerwca 2008, 00:00,

Wystawa fotograficzna Tatry i Styl Zakopiański w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn zaprasza serdecznie mieszkańców na wernisaż wystawy fotograficznej ks. Zbigniewa Pytla pod tytułem: TATRY I STYL ZAKOPIAńSKI. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 11 czerwca 2008 roku, o godzinie 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii w Tarczynie.

Podczas wernisażu, będzie można kupić trzytomowy album fotograficzny ks. Zbigniewa Pytla Mistyka w Tatrach, w cenie 20 zł. Mistyka w Tatrach poświęcony jest sztuce sakralnej w stylu zakopiańskim, która powstała pod Giewontem z inspiracji Stanisława Witkiewicza i swoim niepowtarzalnym pięknem ozdobiła zabytkowe obiekty tej klasy, co kościół Najświętszej Rodziny przy Krupówkach, klasztory sióstr Albertynem na Kalatówkach i Braci Albertynów na Śpiącej Górce oraz kaplice na Jaszczurówce i w Bystrem. Bogaty materiał ikonograficzny stanowi unikatową dokumentację podtatrzańskich obiektów sakralnych.

Ks. Zbigniew Pytel ur. 4 czerwca 1972 r. w Nowym Targu, rodem z Białki Tatrzańskiej. W latach 1991-1997 WSD Kraków. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1997 roku (Katedra Wawelska). Absolwent Wydziału Teologicznego PAT w Krakowie, Studia Podyplomowe Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Sztuki Kościelnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców PASJA. Ks. Zbigniew Pytel to miłośnik gór, fotograf, taternik, turysta, oraz laureat licznych konkursów fotograficznych. Zapraszamy na wernisaż ks. Zbigniewa Pytla w Tarczynie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn

Informacje9 czerwca 2008, 00:00,

Spektakl Stop-Klatka Teatr Ruchu i Tańca MIN Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Teatr Ruchu i Tańca M.I.N serdecznie zapraszają mieszkańców na premierę nowego spektaklu ruchowego, pod tytułem: STOP-KLATKA. Spektakl premierowy odbędzie się we wtorek 10 czerwca 2008 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Zapraszamy na premierę spektaklu Stop-Klatka.

TEATR RUCHU I TAńCA MIN

Teatr Ruchu i Tańca M.I.N tworzy spektakle oparte na ruchu i różnych formach tańca. Twórcy lubią spektakle, które są o czymś, które poruszają i takie spektakle starają się robieć. Wśród członków Teatru Ruchu i Tańca MIN możecie spotkać: Monika Iwanow-Nguyen Van, Agnieszka Szumigaj, Karolina £ajkowska, Agata Winconek, Małgorzata Rogalska, Pamela Uszyńska, Przemek Zych, Artur Brzychcy. Teatr Ruchu i Tańca MIN do tej pory wystawił następujące spektakle: Uśpieni (2002), Negatywka (2003), Demeter i Kora (2005), Zagadka Zła (2006), Poruszyciel (2006) oraz teraz najnowsze ich dzieło Stop-Klatka (2008). Więcej informacji o teatrze, możecie przeczytać na stronie internetowej teatru: teatrmin.republika.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno