Informacje21 czerwca 2007, 00:00,

Wycieczka rowerowo edukacyjna Klubu Beżowiak

Klub Rowerowy Beżowiak zaprasza w najbliższą sobotę 23 czerwca 2007 roku do udziału w wycieczce rowerowo edukacyjnej, której celem jest propagowanie jazdy na rowerze oraz szerzenie wiedzy na temat atrakcji turystycznych gminy Góra Kalwaria. Start wycieczki rowerowej 23 czerwca, o godzinie 11:00 spod Ratusza w Górze Kalwarii.

W wycieczce rowerowej mogą wziąć udział zespoły oraz całe rodziny, co najmniej dwuosobowe (w tym 1 osoba pełnoletnia). Osoby niepełnoletnie powinny być zaopatrzone w kaski rowerowe. Wieczorem przy wspólnym ognisku z kiełbaskami, zostanie podsumowana wycieczka, i organizatorzy rozdadzą pamiątkowe dyplomy, a także nagrody! Wycieczka rowerowa Klubu Rowerowego Beżowiak zorganizowana jest w ramach dwu dniowej imprezy powitania lata w Górze Kalwarii, o której wspomnieliśmy Wam w informacji: piknik rodzinny w Górze Kalwarii. ¬ródło: www.gorakalwaria.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje22 czerwca 2007, 00:00,

Filmowy Hołd Oddany Współczesnej Brytyjskiej Muzyce

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Beats'n'Bars and Air Guitars Filmowy Hołd Oddany Współczesnej Brytyjskiej Muzyce (surrealizm abstrakcja dokument dramat), który odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2007 roku, o godzinie 18:00 w filii KDK przy ulicy Sobieskiego 6. Wstęp na przegląd filmów krótkometrażowych jest wolny.

Beats'n'Bars and Air Guitars ukazuje sposoby, w jakie brytyjscy filmowcy używają w swoich produkcjach muzyki do stworzenia atmosfery, manipulowania oczekiwaniami widza i urozmaicania fabuły. Krótkometrażowe filmy składające się na ten program obejmują pozycję od surrealistycznych, poprzez abstrakcyjne, do komicznych, dramatycznych czy nawet dokumentalnych.

Beats'n'Bars and Air Guitars składa hołd radości związanej z tworzeniem muzyki oraz muzykom, którzy chcą eksperymentować, tworzyć dźwiękowe krajobrazy oraz przesuwać granice muzycznej ekspresji - dając nam tym samym okazję do ponownego spojrzenia na różnorodność doświadczeń oferowanych przez muzykę jak i poznawanie niektórych z wielu możliwości, jakie daje kombinacja muzyki i wizualizacji.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Konstancińskiego Domu Kultury www.kdk-info.pl Zapraszamy Was na Beats’n’Bars and Air Guitars.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna