Informacje22 czerwca 2007, 00:00,

Filmowy Hołd Oddany Współczesnej Brytyjskiej Muzyce

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Beats'n'Bars and Air Guitars Filmowy Hołd Oddany Współczesnej Brytyjskiej Muzyce (surrealizm abstrakcja dokument dramat), który odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2007 roku, o godzinie 18:00 w filii KDK przy ulicy Sobieskiego 6. Wstęp na przegląd filmów krótkometrażowych jest wolny.

Beats'n'Bars and Air Guitars ukazuje sposoby, w jakie brytyjscy filmowcy używają w swoich produkcjach muzyki do stworzenia atmosfery, manipulowania oczekiwaniami widza i urozmaicania fabuły. Krótkometrażowe filmy składające się na ten program obejmują pozycję od surrealistycznych, poprzez abstrakcyjne, do komicznych, dramatycznych czy nawet dokumentalnych.

Beats'n'Bars and Air Guitars składa hołd radości związanej z tworzeniem muzyki oraz muzykom, którzy chcą eksperymentować, tworzyć dźwiękowe krajobrazy oraz przesuwać granice muzycznej ekspresji - dając nam tym samym okazję do ponownego spojrzenia na różnorodność doświadczeń oferowanych przez muzykę jak i poznawanie niektórych z wielu możliwości, jakie daje kombinacja muzyki i wizualizacji.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Konstancińskiego Domu Kultury www.kdk-info.pl Zapraszamy Was na Beats’n’Bars and Air Guitars.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Informacje23 czerwca 2007, 00:00,

Dzień Ojca - wyraź w tym dniu miłość do swojego taty

Dzień Ojca to oficjalnie obchodzone święto, niestety mniej znane niż Dzień Matki. W Polsce jest obchodzone 23 czerwca, a pomimo dość długiej historii samego święta, w naszym kraju pojawiło się ono dopiero w 1965 roku. Dzień Ojca to święto dla dzieci, które chcą uczcić i wyrazić miłość do swoich ojców. Nie zapomnij w tym dniu o uśmiechu dla swojego taty!

Dzień Ojca z reguły jakoś ludziom umyka. Z niezrozumiałych przyczyn, nie jest tak bardzo popularny jak Dzień Matki, a przecież ojcowie też są bardzo ważni. Ich rola nie sprowadza się wyłącznie do spłodzenia dziecka. Wielu Ojców wkłada wysiłek w kształtowanie i wychowywanie swojego dziecka. Warto, aby dzieci pamiętały o Dniu Taty. Jeśli Twoje dziecko nie pamięta o nim, przypomnij mu i zaproponuj nawet jakiś pomysł na drobny upominek czy po prostu laurkę. Podarujmy dla naszych tatusiów prezenty, upominki, laurki i kwiaty, napiszmy wiersz oraz złóżmy życzenia.

Dzień Ojca 23 czerwca
kliknij aby powiększyć

Niestety nie słyszeliśmy o obchodach Dnia Ojca w naszym regionie. Z uwagi, że mieszkamy w sąsiedztwie Warszawy, chcemy Wam polecić świętowanie Dnia Ojca w Warszawie. Warszawa zaprasza wszystkich tatusiów i ich dzieci do skorzystania z bogatej oferty przygotowanej w ramach akcji: Docenić Ojca. Akcja Docenić Ojca organizowana przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z partnerami i ma na celu podkreślenie znaczenia roli ojca w rodzinie, a także promowanie wspólnego spędzania czasu Ojców i dzieci. Czas spędzony w towarzystwie taty jest momentem, w którym przekazywane są wzorce zachowań, wartości i normy, dlatego chcemy, aby czerwiec był miesiącem, w którym bogata oferta kulturalna i sportowa stolicy zachęci mężczyzn do wspólnych zajęć z dziećmi. Podczas kilku dni czerwca będzie można, bezpłatnie lub za symboliczną kwotę, odwiedzić niektóre warszawskie galerie i muzea, skorzystać z hal i basenów w ośrodkach sportowych. Szczegóły oraz spis placówek biorących udział w akcji Docenić Ojca znajdziecie w załączniku PDF: link

Wszystkim Ojcom życzymy dużo szczęścia, miłości, a przede wszystkim wyrozumiałości dla swoich pociech. życzymy Wam udanego Dnia Ojca!

Jeżeli słyszeliście o jakiś imprezach w związku z Dniem Ojca, które organizowane są w naszym regionie, to napiszcie nam o tym w komentarzu pod tą informacją.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński - Piaseczno i okolice
Tematy: