Informacje12 kwietnia 2012, 00:00,

Wycieczka rowerowa po okolicach Piaseczna

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr serdecznie zaprasza mieszkańców, na sobotnią wycieczkę rowerową po okolicach Piaseczna. Na rozruszanie kości i rowerów organizatorzy proponują krótki objazd Lasów Chojnowskich. Trasa będzie liczyła kilkanaście kilometrów. Planowane jest również ognisko, w związku z tym zabierzcie ze sobą coś na ząb.

WYCIECZKA ROWEROWA PO OKOLICACH PIASECZNA

Zainteresowane osoby spotykają się 14 kwietnia 2012 roku o godz. 10:00 na Placu Piłsudskiego (przy fontannie) w Piasecznie. Informację o sobotniej wycieczce rowerowej, można znaleźć również na stronie internetowej Klubu Pędziwiatr: pedziwiatr.cba.pl. W imieniu organizatorów zapraszam na spacer rowerowy z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje7 kwietnia 2012, 00:00,

Wybieram Ciszę 10 Kwietnia In Memoriam

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, ksiądz proboszcz Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza mieszkańców na koncert WYBIERAM CISZę, 10 Kwietnia in memoriam w wykonaniu Agaty Bernadt - w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Koncert odbędzie się we wtorek 10 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00. Wspomnienie o Ks. Kwaśniku. Msza Św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej rozpocznie się o g. 18.00.

WYBIERAM CISZę 10 KWIETNIA IN MEMORIAM

Scenariusz programu poetycko muzycznego pt. PO OBU STRONACH WIARY, zawiera wiersze śpiewane i mówione oraz piosenkę poetycką Oparty głównie na utworach księży – poetów, ich głosem formułuje ważne pytania o sprawy najważniejsze. Akcentuje doświadczenie chodzenia po ciemku i wspólne nam wszystkim - szukanie sensu. Na pytania trudne nie daje prostych odpowiedzi: proponuje, podpowiada. Kulminację stanowi fragment Misterium paschalnego Karola Wojtyły. Stylistyka piwnicy artystycznej pozwala na kameralny, bezpośredni kontakt z Publicznością. Bardzo staranny dobór tekstów konstruuje proste, klarowne, pełne nadziei przesłanie a zaproszeni do programu wykonawcy, gwarantują Państwu wysoki poziom artystyczny. Wykonawcy: Agata Bernadt śpiew, wiersz, Paweł Piątek (Adam Niedzielin) piano, Adam Prucnal skrzypce elektr., Grzegorz Piętak kontrabas, Janusz Yanina Iwański (Marek Piątek) - gitary. Muzycy, to czołówka krakowskich instrumentalistów. Autorzy piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, towarzyszący znaczącym wokalistom. Janusz Yanina Iwański - producent, kompozytor, muzyk jazzowy (towarzyszy m.in. S. Soyce w Tryptyku Rzymskim).
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola