Informacje28 listopada 2008, 00:00,

Wspólny bilet ZTM i prywatnego przewoźnika w Lesznowoli

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował na swojej stronie www.ztm.waw.pl, że od początku 2009 roku bilety ZTM, będą honorowane w autobusach prywatnego przewoźnika obsługującego gminę Lesznowola. ZTM już jakiś czas temu zapowiadał wprowadzenie wspólnego biletu, nie tylko w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale również w autobusach należących do prywatnych przewoźników obsługujących podwarszawskie gminy. Po raz pierwszy z tego typu rozwiązania będą mogli korzystać mieszkańcy gminy Lesznowola.

Władze gminy Lesznowola, najprawdopodobniej w grudniu 2008 roku, ogłoszą przetarg na prywatnego przewoźnika autobusowego. Będzie on woził pasażerów po terenie gminy tzw. krótkimi autobusikami. Do każdego mikrobusa zmieści się ok. 15 osób. Gmina Lesznowola, ustali również trasę i rozkład jazdy autobusów. Pasażerowie będą mogli u kierowcy kupić bilety jednorazowe, tak jak się obecnie dzieje u wszystkich prywatnych przewoźników. Nowością jednak jest to, że będą obowiązywały w nich również bilety ZTM - od biletu dobowego wzwyż, a więc dobowe, 3-dniowe, 7-dniowe, 30-dniowe i 90-dniowe (ważne w 2 strefie biletowej), a także bilet seniora. Honorowane będą również uprawnienia do przejazdów ulgowych oraz bezpłatnych, obowiązujące na liniach ZTM. Kursy byłyby współfinansowane przez Urząd Gminy (który ponosiłby większą część kosztów) i ZTM. Autobusy mogłyby rozpocząć kursowanie już od początku 2009 roku.

Wprowadzenie tego rozwiązania znacząco ułatwi komunikację między Lesznowolą a Warszawą. Dzięki temu mieszkańcy tej gminy będą mogli także zaoszczędzić, gdyż nie będą musieli płacić za dwa różne bilety. Podobne rozwiązanie Zarząd Transportu Miejskiego proponuje również innym podwarszawskim gminom. Trwają rozmowy m.in. z Piasecznem i Jabłonną. (źródło: www.ztm.waw.pl/lesznowola.php)
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje28 listopada 2008, 00:00,

Koncert andrzejkowy i wieczór wróżb w gminie Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi £azy II i okolic serdecznie zapraszają na ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓżB. Andrzejki odbędą się 29 listopada 2008 roku o godzinie 15:00 w Filii GOK w £azach. Wstęp wolny. Podczas imprezy odbędzie się konkurs z nagrodami na najbardziej czarodziejskie przebranie! Organizatorzy zapraszają na zabawę Cyganki, Wróżki, Czarodziejów, Czarownice, Elfy i inne magiczne osoby.

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola filia w Mysiadle zaprasza na KONCERT ANDRZEJKOWY Piosenki na dobry początek. Koncert odbędzie się 30 listopada 2008 roku o godzinie 18:00 w budynku Myszki przy ul. Topolowej 2 lokal 106. Wstęp wolny. Podczas andrzejkowego koncertu wystąpi STUDIO PIOSENKI prowadzone przez Iwonę Manista-Kutryś. Grupa młodzieżowa i żeński sekstet, wykonają nastrojowe i pogodne piosenki np.: Małgośka, Czas nas uczy pogody, Moje serce to jest muzyk – w ciekawej, wielogłosowej aranżacji. Serdecznie zapraszamy na Koncert Andrzejkowy w Mysiadle.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola