Informacje20 maja 2019, 06:00,

Wspólne działania Gminy i Komendy Powiatowej Policji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Współpraca władz gminy z nowym Komendantem Policji zaczyna przynosić już pierwsze wymierne efekty. Po wspólnych naradach nakreślone zostały m.in. główne kierunki działań mające na celu przeciwdziałanie chuligańskim wybrykom.

Wspólne działania Gminy i Komendy Powiatowej Policji

– Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to jesteśmy zgodni, że współpracę pomiędzy samorządem i policją należy cały czas wzmacniać i rozwijać – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Z jednej strony przeznaczamy dodatkowe środki na zakupy sprzętu dla policji, z drugiej prowadzimy nabór do Straży Miejskiej, zwiększając jej stan osobowy, aby strażnicy byli w stanie obsłużyć tak duży teren jakim jest gmina Piaseczno. Za temat bezpieczeństwa w gminie, od nowej kadencji, odpowiedzialna jest I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska – Michalak, której spotkania z nowym Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie mł. insp. Robertem Pachem zaowocowały już podjęciem konkretnych działań.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Jednym z palących tematów, na który od dłuższego czasu uwagę zwracają mieszkańcy, jest przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym i tzw. dryftingowi w miejscach do tego nie przeznaczonych, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. Najbardziej newralgiczne miejsca, jak choćby parking pomiędzy ulicą Zgoda i Sierakowskiego, są regularnie kontrolowane. Sprawcy wykroczeń nie mogą czuć się bezkarnie, gdyż ich „popisy” są także rejestrowane przez system monitoringu miejskiego. Straż Miejska przekazuje nagrania policji, która ukarała już „parkingowych piratów”. – W czerwcu planujemy zainstalować gumowe odbojniki na parkingu, co powinno wyeliminować możliwość driftowania w tym miejscu – mówi Burmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Plan działań ustalony z policją przewiduje też częstsze kontrole miejsc publicznych gdzie spożywany jest nielegalnie alkohol, a także dochodzi do zakłóceń porządku publicznego i dewastacji . Szczególną opieką otoczone mają zostać place zabaw dla dzieci, które niestety często stają się miejscem „zakrapianych spotkań towarzyskich”. – Chciałabym podkreślić, że nie tylko oczekujemy od naszych policjantów dodatkowego zaangażowania, ale staramy się wspierać ich pracę na co dzień, dofinansowując chociażby zakup potrzebnego sprzętu. Ostatnio Rada Miejska wyasygnowała np. dodatkowe środki na zakup nowego radiowozu – dodaje Pani Burmistrz.

Wspólne działania policji i Gminy Piaseczno trwają przez cały rok i mają na celu rozwiązywanie bieżących problemów na naszym terenie. Gmina Piaseczno we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie przeprowadza regularne akcje edukacyjne w odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia. W tym roku w ramach akcji “Bezpieczna Gmina – Bezpieczne Piaseczno” odbyło się 10 spotkań z organizacjami senioralnymi, poruszających tematykę oszustw metodami “na wnuczka” i “na policjanta”.

W ubiegłym roku natomiast przeprowadzono cykl spotkań dla uczniów klas gimnazjalnych, w ramach kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”. Akcja miała na celu przekazanie wiedzy o zagrożeniach wynikających z przemocy, nadużywania alkoholu czy używania środków odurzających, a także uzależnienia od internetu. Wspólnie z gminą zorganizowane zostały też lipcowe obchody Święta Policji, które połączone zostały z piknikiem dla mieszkańców pod hasłem „Piaseczno Kocha Rower”, gdzie można było zapoznać się z policyjnym sprzętem, oznakować rower, czy po prostu porozmawiać z dzielnicowym. Straż Miejska podejmuje także współpracę z piaseczyńską Policją, w zakresie przeprowadzenia wśród uczniów egzaminów na kartę rowerową, które od dwóch lat organizowane są w naszych placówkach oświatowych. Policjanci uczestniczą także w spotkaniach z dziećmi w ramach akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście” oraz corocznej wrześniowej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

– Mam nadzieję, że nasze wspólne działania spowodują, że reakcje na sygnały mieszkańców będą jeszcze szybsze i wszyscy będziemy czuli się w naszej gminie bezpiecznie – podsumowuje Pani Wiceburmistrz.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 maja 2019, 16:00,

Najlepszy - Klub Filmowy Rewers w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 maja 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Klubu Filmowego Rewers w Józefosławiu, gdzie będzie można obejrzeć film pt.: Najlepszy (2017) w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Wstęp wolny. Miejsce: filia Biblioteki Publicznej w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A. 

Najlepszy - Klub Filmowy Rewers w Józefosławiu

"Najlepszy" opowiada historię sportowca Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. W rolach głównych wystąpili m.in.Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Kamila Kamińska. Spotkanie poprowadzi Magdalena Felis, dziennikarka, redaktorka, realizatorka i scenarzystka programów telewizyjnych (Canal+, Polsat, Kino Polska, TVP Kultura, Wyborcza.pl), dokumentów z planów filmowych („Drogówka”, „W imię...”, „Papusza”) i kronik festiwalowych (T-mobile Nowe Horyzonty, Sopot Film Festival). Przeprowadziła wywiady z wielkimi autorytetami kina, muzyki i sztuki, m.in. David Lynch, Stephen Frears, Aleksander Sokurov, Gustavo Santaolalla, Andrzej Wajda, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Juliette Binoche.
Organizatorzy: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie