Informacje23 maja 2019, 16:00,

Najlepszy - Klub Filmowy Rewers w Józefosławiu

23 maja 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Klubu Filmowego Rewers w Józefosławiu, gdzie będzie można obejrzeć film pt.: Najlepszy (2017) w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Wstęp wolny. Miejsce: filia Biblioteki Publicznej w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A.

Najlepszy - Klub Filmowy Rewers w Józefosławiu

"Najlepszy" opowiada historię sportowca Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. W rolach głównych wystąpili m.in.Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Kamila Kamińska. Spotkanie poprowadzi Magdalena Felis, dziennikarka, redaktorka, realizatorka i scenarzystka programów telewizyjnych (Canal+, Polsat, Kino Polska, TVP Kultura, Wyborcza.pl), dokumentów z planów filmowych („Drogówka”, „W imię...”, „Papusza”) i kronik festiwalowych (T-mobile Nowe Horyzonty, Sopot Film Festival). Przeprowadziła wywiady z wielkimi autorytetami kina, muzyki i sztuki, m.in. David Lynch, Stephen Frears, Aleksander Sokurov, Gustavo Santaolalla, Andrzej Wajda, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Juliette Binoche.
Organizatorzy: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje26 maja 2019, 18:00,

Otwarcie letniego sezonu artystycznego w Konstancinie

26 maja 2019 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert Sławka Uniatowskiego, wybitnego wokalisty, multiinstrumentalisty oraz autora muzyki i tekstów piosenek. W tym roku otworzy sezon artystyczny koncertem „Metamorphosis”. Repertuar wokalisty to wyjątkowa mieszanka jazzu, soulu, popu z lekką dawką rytmów brazylijskich. Zabrzmią autorskie kompozycje do tekstów własnych oraz Tomasza Organka, Michała Zabłockiego oraz Janusza Onufrowicza. Będzie można usłyszeć piosenki o miłości, przyjaźni, przemijaniu, nadziei i akceptacji samego siebie. Wstęp wolny. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie.

Otwarcie letniego sezonu artystycznego w Konstancinie