Informacje20 maja 2008, 00:00,

WÓJT GMINY LESZNOWOLA ZABRONI£A PROTESTÓW

Gazeta Stołeczna Wyborcza poinformowała, że w Wólce Kosowskiej miały odbyć się protesty Wietnamczyków, którzy chcieli zaprotestować przeciwko zmuszaniu ich do podpisania nieuczciwych umów z Chińskim Centrum Handlowym. Do protestu nie doszło, ponieważ Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola zakazała zgromadzenia. Pani Wójt uzasadniła swoją decyzję informując, że: protest zablokowałby ul. Nadrzeczną i sparaliżował al. Krakowską w kierunku Grójca. Uniemożliwi również skorzystanie z pomocy lekarskiej, pomocy straży pożarnej i policji przez mieszkańców Wólki Kosowskiej. Stworzy więc zagrożenie dla życia ludzi.

Stowarzyszenie Solidarność i Przyjaźń już przygotowało protest - odwołanie od decyzji Wójt Gminy Lesznowola. Wysłali je do wojewody Jacka Kozłowskiego. Piszą, że urząd gminy nawet nie próbował rozmawiać z organizatorami protestu lub negocjować zmianę jego miejsca. Wysłuchał za to argumentów spółki GD Poland Investments, która interweniowała w Urzędzie Gminy Lesznowola. Wsparcia prawnego Wietnamczykom ma również udzielić Fundacja Helsińska, która będzie monitorować rozwój sprawy.

W artykule Grzegorza Lisickiego czytamy, że od pewnego czasu Chińskie Centrum Handlowe, podpisuje nowe umowy z najmującymi pawilony. Czynsz za wynajem podrożał o 300%: z 6,5 tys. do 20 tys. zł miesięcznie. Do tego kaucja - 100 tys. zł (zamiast dotychczasowych 24 tys.). Wietnamscy kupcy sądzą, że właściciele Chińskiego Centrum Handlowego windują ceny, bo spodziewają się, że przeniosą się tu handlarze spod Stadionu Dziesięciolecia. Więcej informacji na temat tej sprawy: gazeta.pl/warszawa

Właścicielem Chińskiego Centrum Handlowe jest spółka GD Poland Investments, a jej główni udziałowcy to Chińczycy. Firma GD Poland, znajduje się w Wólce Kosowskiej (Gmina Lesznowola). Chińskie Centrum Handlowe to największe miejsce dystrybucji towarów z Chin i Azji i jest zarazem największą inwestycją Chin w tym rejonie. Centrum składa się z: 5 budynków handlowych 3 hal magazynowych. We wszystkich obiektach Chińskiego Centrum Handlowego, znajduje się ponad 650 pawilonów handlowych, oraz 17000 m2 powierzchni magazynów. Więcej informacji na temat Chińskiego Centrum Handlowego, możecie przeczytać na stronie: www.gdpoland.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Wólka Kosowska
Tematy:Lesznowola

Informacje21 maja 2008, 00:00,

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Galerii Auchan Piaseczno

Wielkimi krokami zbliżają się dwa bardzo ważne święta: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Na poszukiwania wyjątkowych prezentów dla najbliższych zaprasza Galeria Handlowa Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Dzień Matki i Dzień Dziecka to jedne z najważniejszych świąt w rodzinnym kalendarzu. Obdarowując naszych najbliższych prezentami staramy się pokazać, jak bardzo ich kochamy i jak wiele dla nas znaczą. Bogata oferta sklepów na terenie Galerii Handlowej Auchan Piaseczno, pomoże wybrać odpowiednie upominki dla mam i dzieci. Zapraszamy na zakupy do Galerii Handlowej.

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

Kup prezenty dla mam i dzieci w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno. Po uwielbiane przez wszystkie Panie kosmetyki zapraszamy do MARRIONAUD PERFUMERIES, gdzie do 26 maja 2008 roku, przy zakupie powyżej 250 zł dodawany będzie wyjątkowy naszyjnik. Specjalną promocję przygotował również butik odzieżowy CAMAIEU, w którym do każdego zakupu powyżej 30 zł dołączony zostanie podarunek w postaci modnej torby. W sklepie MONNARI od 23 do 25 maja 2008 roku, wszystkie swetry zostaną objęte 20% rabatem. W ozłoceniu każdej mamy, pomoże wizyta w salonach jubilerskich JULITOM i NATALIA GOLD. Doskonałym dodatkiem do każdego prezentu będzie bukiet wiosennych kwiatów, który przygotują florystyki z kwiaciarni AGA FLOWERS.

Chociaż do Dnia Dziecka zostało nieco więcej czasu, już dziś warto pomyśleć jak sprawić radość naszym pociechom. Od 26 maja do 8 czerwca 2008 roku, sklep obuwniczy CCC zaprasza do zakupu obuwia z kolekcji dziecięcej, którego ceny obniżono o 30%. Do każdej pary bucików dzieci otrzymają dodatkowo radosny, kolorowy znaczek. W poszukiwaniu pomysłów na prezenty warto odwiedzić również butiki odzieżowe 5-10-15 i QUADRI FOGLIO oraz sklep sportowy CITY SPORT z bogatą ofertą plecaków, rolek, rowerów i innych akcesoriów doskonałych dla pełnych energii dzieci.

Wyśmienite niespodzianki dla małych klientów przygotowała również restauracja PIZZA PAI, która do zestawu dziecięcego w promocyjnej cenie 9,90 zł dodaje grę komputerową. Zarówno mamom jak i dzieciom wiele radości sprawi wspólny obiad w BISTRO U PRZYJACIÓ£. Galeria HandlowaAuchan Piaseczno zaprasza na zakupy. Informację, otrzymaliśmy od firmy Effective Public Relations.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno