Informacje21 maja 2008, 00:00,

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Galerii Auchan Piaseczno

Wielkimi krokami zbliżają się dwa bardzo ważne święta: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Na poszukiwania wyjątkowych prezentów dla najbliższych zaprasza Galeria Handlowa Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Dzień Matki i Dzień Dziecka to jedne z najważniejszych świąt w rodzinnym kalendarzu. Obdarowując naszych najbliższych prezentami staramy się pokazać, jak bardzo ich kochamy i jak wiele dla nas znaczą. Bogata oferta sklepów na terenie Galerii Handlowej Auchan Piaseczno, pomoże wybrać odpowiednie upominki dla mam i dzieci. Zapraszamy na zakupy do Galerii Handlowej.

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

Kup prezenty dla mam i dzieci w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno. Po uwielbiane przez wszystkie Panie kosmetyki zapraszamy do MARRIONAUD PERFUMERIES, gdzie do 26 maja 2008 roku, przy zakupie powyżej 250 zł dodawany będzie wyjątkowy naszyjnik. Specjalną promocję przygotował również butik odzieżowy CAMAIEU, w którym do każdego zakupu powyżej 30 zł dołączony zostanie podarunek w postaci modnej torby. W sklepie MONNARI od 23 do 25 maja 2008 roku, wszystkie swetry zostaną objęte 20% rabatem. W ozłoceniu każdej mamy, pomoże wizyta w salonach jubilerskich JULITOM i NATALIA GOLD. Doskonałym dodatkiem do każdego prezentu będzie bukiet wiosennych kwiatów, który przygotują florystyki z kwiaciarni AGA FLOWERS.

Chociaż do Dnia Dziecka zostało nieco więcej czasu, już dziś warto pomyśleć jak sprawić radość naszym pociechom. Od 26 maja do 8 czerwca 2008 roku, sklep obuwniczy CCC zaprasza do zakupu obuwia z kolekcji dziecięcej, którego ceny obniżono o 30%. Do każdej pary bucików dzieci otrzymają dodatkowo radosny, kolorowy znaczek. W poszukiwaniu pomysłów na prezenty warto odwiedzić również butiki odzieżowe 5-10-15 i QUADRI FOGLIO oraz sklep sportowy CITY SPORT z bogatą ofertą plecaków, rolek, rowerów i innych akcesoriów doskonałych dla pełnych energii dzieci.

Wyśmienite niespodzianki dla małych klientów przygotowała również restauracja PIZZA PAI, która do zestawu dziecięcego w promocyjnej cenie 9,90 zł dodaje grę komputerową. Zarówno mamom jak i dzieciom wiele radości sprawi wspólny obiad w BISTRO U PRZYJACIÓ£. Galeria HandlowaAuchan Piaseczno zaprasza na zakupy. Informację, otrzymaliśmy od firmy Effective Public Relations.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 maja 2008, 00:00,

MUSICA CORDIS Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Parafia Świętej Anny w Piasecznie serdecznie zapraszają na VIII Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. W najbliższą niedzielę 18 maja 2008 roku, o godzinie 19:30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego), wystąpi kwartet wokalny MUSICA CORDIS. Wstęp wolny. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami).

MUSICA CORDIS PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA PIASECZNO 2008

Kwartet wokalny Musica Cordis działa od 1996 roku. Powstał w Krakowie z inicjatywy Piotra Szewczyka, który jest kierownikiem artystycznym zespołu. Idea śpiewu wielogłosowego a capella w pojedynczej obsadzie skupiła grupę młodych ludzi pasjonatów, pragnących swoją wielką miłość do muzyki przekazać także innym. Kwartet wokalny MUSICA CORDIS tworzą wybitni śpiewacy rozwijający swe zainteresowania głównie w dziedzinie muzyki dawnej, polskiej i europejskiej. Ciekawe brzmienie kwartetu Musica Cordis, stylizowane stroje z epoki, renesansowe instrumentarium wykorzystywane na koncertach, niekonwencjonalna forma występów pozwalająca na bezpośredni kontakt z publicznością, tworzą niezwykły klimat i przybliżają ducha minionych stuleci, sprawiają że każdy występ jest interesujący dla publiczności i pozostaje długo w pamięci słuchaczy jako ciekawe wydarzenie kulturalne. Kwartet wokalny Musica Cordis występuje w składzie: Magdalena Szewczyk (Sopran), Katarzyna Freiwald (Alt), Piotr Szewczyk (Tenor, kierownictwo artystyczne), Marcin Wolak (Bas).

Zespół Musica Cordis jest laureatem wielu konkursów muzyki chóralnej, m.in.: Nagroda specjalna za Interesująca formę muzykowania nawiązującą do dawnej tradycji. Ponadto bierze udział w festiwalach muzyki kameralnej. Idea rozpowszechniania śpiewu i muzyki dawnej zaowocowała udaną współpracą z domami kultury czy Filharmonią Krakowską. Zespół dokonał wielu nagrań dla Telewizji Polskiej oraz na płyty CD. Zespół Musica Cordis, posiada w swoim bogatym repertuarze utwory najwybitniejszych kompozytorów doby renesansu i baroku, których mistrzowskie nuty rozświetlone blaskiem świec ożywają na nowo w harmonii ludzkich głosów rozbrzmiewających w historycznych wnętrzach podczas koncertów, których program można podzielić na następujące bloki tematyczne: kolędy polskie oraz innych narodów - dawne i współczesne, muzyka staropolska, muzyka adwentowa, muzyka wielkopostna, muzyka wielkanocna, motety maryjne, utwory sakralne na różne okresy roku liturgicznego, msze, madrygały, muzyka polichóralna w wykonaniu podwójnego kwartetu. Zapraszamy na koncert.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno