Informacje18 maja 2008, 00:00,

MUSICA CORDIS Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Parafia Świętej Anny w Piasecznie serdecznie zapraszają na VIII Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. W najbliższą niedzielę 18 maja 2008 roku, o godzinie 19:30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego), wystąpi kwartet wokalny MUSICA CORDIS. Wstęp wolny. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami).

MUSICA CORDIS PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA PIASECZNO 2008

Kwartet wokalny Musica Cordis działa od 1996 roku. Powstał w Krakowie z inicjatywy Piotra Szewczyka, który jest kierownikiem artystycznym zespołu. Idea śpiewu wielogłosowego a capella w pojedynczej obsadzie skupiła grupę młodych ludzi pasjonatów, pragnących swoją wielką miłość do muzyki przekazać także innym. Kwartet wokalny MUSICA CORDIS tworzą wybitni śpiewacy rozwijający swe zainteresowania głównie w dziedzinie muzyki dawnej, polskiej i europejskiej. Ciekawe brzmienie kwartetu Musica Cordis, stylizowane stroje z epoki, renesansowe instrumentarium wykorzystywane na koncertach, niekonwencjonalna forma występów pozwalająca na bezpośredni kontakt z publicznością, tworzą niezwykły klimat i przybliżają ducha minionych stuleci, sprawiają że każdy występ jest interesujący dla publiczności i pozostaje długo w pamięci słuchaczy jako ciekawe wydarzenie kulturalne. Kwartet wokalny Musica Cordis występuje w składzie: Magdalena Szewczyk (Sopran), Katarzyna Freiwald (Alt), Piotr Szewczyk (Tenor, kierownictwo artystyczne), Marcin Wolak (Bas).

Zespół Musica Cordis jest laureatem wielu konkursów muzyki chóralnej, m.in.: Nagroda specjalna za Interesująca formę muzykowania nawiązującą do dawnej tradycji. Ponadto bierze udział w festiwalach muzyki kameralnej. Idea rozpowszechniania śpiewu i muzyki dawnej zaowocowała udaną współpracą z domami kultury czy Filharmonią Krakowską. Zespół dokonał wielu nagrań dla Telewizji Polskiej oraz na płyty CD. Zespół Musica Cordis, posiada w swoim bogatym repertuarze utwory najwybitniejszych kompozytorów doby renesansu i baroku, których mistrzowskie nuty rozświetlone blaskiem świec ożywają na nowo w harmonii ludzkich głosów rozbrzmiewających w historycznych wnętrzach podczas koncertów, których program można podzielić na następujące bloki tematyczne: kolędy polskie oraz innych narodów - dawne i współczesne, muzyka staropolska, muzyka adwentowa, muzyka wielkopostna, muzyka wielkanocna, motety maryjne, utwory sakralne na różne okresy roku liturgicznego, msze, madrygały, muzyka polichóralna w wykonaniu podwójnego kwartetu. Zapraszamy na koncert.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 maja 2008, 00:00,

Nautobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy - Piaseczno

Bezprzewodowy Autobus Internetowy N@utobus odwiedzi gminę Piaseczno. W dniach 18-20 maja 2008 roku, mieszkańcy Piaseczna, Głoskowa i Złotokłosu będą mogli bezpłatnie dowiedzieć się jak wykorzystywać możliwości Internetu w życiu codziennym i pracy zawodowej, jak nawiązać nowe kontakty lub po prostu jak najprościej skorzystać z narzędzi poczty elektronicznej. Autobus Internetowy N@utobus, będzie gościł w gminie Piaseczno przez 3 dni. W niedzielę 18 maja 2008 roku, stanie na Placu Piłsudskiego w Piasecznie, a w kolejne dni przy szkołach w Głoskowie (ul. Szkolna) i Złotokłosie (ul. Traugutta). Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z oferty szkoleniowej n@utobusu od niedzieli do wtorku w godzinach od 10:00 do 18:00.

NAUTOBUS BEZPRZEWODOWY AUTOBUS INTERNETOWY ODWIEDZI GMINę PIASECZNO

Świat możliwości w Twoim zasięgu to hasło przewodnie projektu N@utobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Fundacją Edukacji Ekonomicznej oraz partnerami prywatnymi. Projekt ma na celu kształtowanie świadomości technologicznej poprzez rozwijanie umiejętności korzystania z Internetu. Cykl szkoleń prowadzonych w specjalnie przygotowanym autobusie (Nautobus), obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem informacyjnym, a w szczególności: dostęp szerokopasmowy do Internetu, internet na obszarach wiejskich, rozwiązania dla e-urzędu, e-szkoły, e-szpitala, telemedycyny, e-zamówień publicznych, e-podatków, fundusze strukturalne w rozwoju społeczeństwa informacyjnego, podstawowe szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz Internetu, bezpieczeństwo w sieci. Więcej informacji o projekcie N@utobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.nautobus.gov.pl Zapraszamy do N@utobusu, który odwiedzi gminę Piaseczno.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno