Informacje11 kwietnia 2018, 08:00,

Włącz Aktywność z Dorotą Świeniewicz w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Legenda europejskiej siatkówki przyjedzie do Piaseczna. Cel? Poszukiwanie talentów! Ma na swoim koncie 325 spotkań w biało-czerwonej koszulce, zdobyła dwukrotnie Mistrzostwo Europy, wiele razy sięgała po krajowe trofea w Polsce, Włoszech oraz Hiszpanii. O kim mowa? O Dorocie Świeniewicz, która 11 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00-13.00 odwiedzi Piaseczno!

WŁĄCZ AKTYWNOŚĆ Z DOROTĄ ŚWIENIEWICZ W PIASECZNIE

Włącz Aktywność z Dorotą Świeniewicz, to cykl spotkań w 5 miastach w Polsce. Tegoroczna akcja rozpocznie się 10 kwietnia w Puławach, 11 kwietnia była siatkarka między innymi włoskiego Despar’u Perugia spotka się z młodzieżą z Piaseczna, by dzień później odwiedzić Legionowo. Pod koniec maja Dorota Świeniewicz przyjedzie do Sosnowca oraz Wadowic, i to właśnie w mieście urodzenia Jana Pawła II zakończy się tegoroczna edycja “Włącz Aktywność”.

Spotkanie oraz wspólny trening w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie z jedną z najlepszych polskich zawodniczek to tylko część z wielu atrakcji, jaką dla młodzieży podczas kilku wspólnych godzin przygotowali organizatorzy. Spotkanie z dietetykiem ma zmotywować dzieci jak ważne jest w codziennym życiu prawidłowe odżywianie, że zła dieta, spożywanie gazowanych napojów czy słodyczy w ogromnych ilościach może mieć dla organizmu opłakane skutki. Trener mentalny ma z kolei uświadomić, że niezwykle ważne, bez względu na to, czy mamy 9 czy 30 lat jest wyznaczanie sobie ambitnych celów, dążenie do realizacji założonych wcześniej planów. Fizjoterapeuta pokaże jak obchodzić się ze swoim ciałem, przekona młodzież jak ważne w naszym życiu są nie tylko prawidłowo wykonane ćwiczenia, ale także tak z pozoru banalne rzeczy jak prawidłowe siedzenie podczas zajęć w szkole, czy odrabiania zadań w domowym zaciszu. Mamy nadzieję, że uczniowie z SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5 oraz SP z Zalesia Górnego na długo zapamiętają spotkanie z legendą polskiej siatkówki. Możliwość wspólnego treningu, zdjęcia czy rozmowy z Dorotą Świeniewicz ma w jeszcze większym stopniu zaktywizować polskie dzieci, dać im pozytywnego kopa do jeszcze cięższej pracy, bo tylko ta może dać w przyszłości wymierne efekty. Spotkanie jest możliwe dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Gminą Piaseczno. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że wielki sportowiec to 10/15% talentu, resztę stanowi wysiłek i ciężka praca, z tym zdaniem doprawdy trudno polemizować.

WŁĄCZ AKTYWNOŚĆ Z DOROTĄ ŚWIENIEWICZ W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Program spotkania z Dorotą Świeniewicz w Piasecznie:
I. Część oficjalna
1. Powitanie gości – Dyrektor Szkoły, grono pedagogiczne, przedstawiciele miasta.
II. Część wykładowa
1. Spotkanie z trenerem mentalnym – rozmowa, dlaczego warto zainwestować we własny rozwój na przykładzie sportowych sukcesów.
2. Spotkanie z dietetykiem - prezentacja jak ważne w życiu młodego człowieka jest dbanie o siebie, zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną.
3. Spotkanie z fizjoterapeutą – Twoja postawa to podstawa, unikajmy za młodu wad postawy.
4. Zapowiedź i powitanie Doroty Świeniewicz.
5. Trailer filmowy – prezentacja osiągnięć Ambasadora.
6. Rozmowa z Dorotą Świeniewicz, w tym prezentacja medali, stroju reprezentacyjnego, koszulek, koszulek klubowych, statuetek.
7. Pytania dzieci.
8. Pytania Doroty Świeniewicz do dzieci.
III. Część warsztatowa
1. Przedstawienie instruktorów pomocniczych.
2. Przeprowadzenie treningu ogólnorozwojowego, który będzie zawierał podstawowe elementy siatkówki - zasady poprawnej rozgrzewki, naukę odbicia sposobem górnym i dolnym.
3. Wspólne zdjęcie.
IV. Zakończenie części oficjalnej
1. Rozdanie certyfikatów dla młodzieży wraz z autografami.
2. Podziękowanie uczestnikom oraz Dyrekcji Szkoły, rozdanie podziękowań.
3. Zdjęcia indywidualne.
Program minutowy:
10:00 rozpoczęcie spotkania
10:10 wystąpienia prelegentów: trener mentalny, fizjoterapeuta, dietetyk
11:20 spotkanie z Dorot Świeniewicz
12:00 warsztaty sportowe z Dorotą Świeniewicz
13:00 rozdanie certyfikatów
13:20 zakończenia

WŁĄCZ AKTYWNOŚĆ Z DOROTĄ ŚWIENIEWICZ W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 kwietnia 2018, 18:00,

Rejent Puzyr Padalak - stand-up w Szarej Eminencji Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 kwietnia 2018 roku w godzinach 20:00 - 22:00 odbędzie się stand-up w Szarej Eminencji, podczas którego wystąpi: Sebastian Rejent, Filip Puzyr i Maks Padalak. Godz. 20:00 (wstęp od godziny 18:00 - zapraszamy na kolację przed występem, a podczas występu kuchnia wstrzyma pracę). Bilety: 25 zł do kupienia w barze Szarej Eminencji x Piaseczno od Piątku 30. marca 2018 r. od godziny 17. Miejsce: Szara Eminencja Piaseczno ul. Sienkiewicza 11 (stare kino). Całość wydarzenia jak zawsze poprowadzi gospodarz sceny Tomek Kołecki Stand-up.

REJENT PUZYR PADALAK - STAND-UP W SZAREJ EMINENCJI PIASECZNO

Sebastian Rejent - w ciętych ripostach nie ma sobie równych, zwany też "Królem Roastów". Świetnie piszący. Posiada też prawdziwą baterię żartów, jednak najlepiej czuje się w improwizacjach z publicznością. Pierwsze rzędy na jego występach zajmują tylko odważni i z dużym dystansem do żartów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieFilip Puzyr - trójmiejski komik, improwizator i judoka. Popularyzator sportowego trybu życia i rujnowania go za pomocą alkoholu i złych decyzji. Na co dzień pracuje z dziećmi, więc musi udawać, że stand-up to program pomocy osobom z niedowładem kończyn dolnych. Prywatnie wielki amator świeżego chleba z masłem i solą.

Maks Padalak - jeden z najmłodszych komików w Polsce, od zawsze ciągnęło go do występowania na scenie. Po 3 latach grania w zespole, odnalazł swoje miejsce w Stand-upie. Miłośnik czarnego humoru, którego nie brakuje w jego żartach. Zaczynał na scenach poznańskich, a od pewnego czasu wyruszył dzielić się swoimi przemyśleniami po całej Polsce.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie