Informacje19 czerwca 2015, 18:30,

Wieczory włoskie - spektakl słowno-muzyczny w Tarczynie

19 czerwca 2015 roku zapraszamy na wieczór włoski spektakl słowno-muzyczny pn.: Wieczory włoskie oraz uroczyste zakończenie I Roku Akademickiego Uniwersytetu III Wieku. Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. W programie: godz. 18.30 – podsumowanie Roku Akdemickiego UTW, godz. 19.00 – spektakl słowno-muzyczny “Wieczory włoskie”. Grażyna Biernat – sopran i Tommaso Benedetto - aktor włoski.

Wieczory włoskie - spektakl słowno-muzyczny w Tarczynie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11209
Informacje20 czerwca 2015, 17:00,

15 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Konstancinie

20-21 czerwca 2015 roku w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się 15 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich. Gościnnie wystąpią teatry: Lalki i Ludzie oraz AKT. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Piaseczyński. Współorganizatorzy: Konstanciński Dom Kultury, Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie.

15 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Konstancinie

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich program:
20 czerwca, sobota

Przegląd grup dziecięcych
g. 17.00
Teatr Lalki i Ludzie, spektakl "Dla mnie bomba!"
21 czerwca, niedziela
przegląd grup młodzieżowych
g. 20.00
Teatr AKT, widowisko plenerowe "Sen kustosza"

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kategorii teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea). Podczas Finału odbywają się warsztaty teatralne, happeningi, spektakle gościnne oraz dyskusje. Ważną częścią finału festiwalu są konsultacje merytoryczne dla opiekunów grup teatralnych. Laureatem Grand Prix ubiegłorocznej 14. edycji Festiwalu był Teatr "Nówka", który nagrodzony został za spektakl "Blee" w reż. Małgorzaty Mardas. Teatr działa przy Zespole Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. Tradycyjnie Finał kolejnej edycji odbywa się w siedzibie teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzednim roku.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11210