Informacje20 czerwca 2015, 17:00,

15 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20-21 czerwca 2015 roku w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się 15 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich. Gościnnie wystąpią teatry: Lalki i Ludzie oraz AKT. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Piaseczyński. Współorganizatorzy: Konstanciński Dom Kultury, Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie.

15 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Konstancinie

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich program:
20 czerwca, sobota

Przegląd grup dziecięcych
g. 17.00
Teatr Lalki i Ludzie, spektakl "Dla mnie bomba!"
21 czerwca, niedziela
przegląd grup młodzieżowych
g. 20.00
Teatr AKT, widowisko plenerowe "Sen kustosza"

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kategorii teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea). Podczas Finału odbywają się warsztaty teatralne, happeningi, spektakle gościnne oraz dyskusje. Ważną częścią finału festiwalu są konsultacje merytoryczne dla opiekunów grup teatralnych. Laureatem Grand Prix ubiegłorocznej 14. edycji Festiwalu był Teatr "Nówka", który nagrodzony został za spektakl "Blee" w reż. Małgorzaty Mardas. Teatr działa przy Zespole Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. Tradycyjnie Finał kolejnej edycji odbywa się w siedzibie teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzednim roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11210
Informacje20 czerwca 2015, 16:00,

Wianki nad Wisłą w Gassach 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 czerwca 2015 roku zapraszamy na Wianki nad Wisłą do Gassów. Czekają atrakcje dla dzieci, występy artystyczne, zabawa pod gwiazdami, a na koniec pokaz sztucznych ogni. Startujemy o godz. 16.00. Wianki nad Wisłą, to już tradycja. Imprezę na boisku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach rozpoczną o godz. 16.00 atrakcje dla dzieci - pokazy cyrkowe, animacje i warsztaty. O godz. 18.00 na scenie wystąpi zespół Vecordia, a później - Old Stars. Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz. 21.30. Będzie też korowód nad Wisłę, gdzie uczestnicy imprezy puszczą na wodzie własnoręcznie wykonane wianki. Na koniec pokaz sztucznych ogni i tańce do białego rana. Na "Wianki nad Wisłą" zapraszają mieszkańcy wsi Gassy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury.

WIANKI NAD WISŁĄ W GASSACH 2015

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=1572

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie