Informacje2 grudnia 2016, 20:00,

Wieczór w Teatrze Wielkim - Anna Seniuk w Piasecznie

2 grudnia 2016 roku o godz. 20:00 Anna Seniuk i Magdalena Małecka zapraszają na Wieczór w Teatrze Wielkim. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 40 zł wyłącznie w przedsprzedaży. ANNA SENIUK w koncercie na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, z akompaniamentem Magdaleny Małeckiej na altówce.

WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM - ANNA SENIUK W PIASECZNIE

Wieczór w Teatrze Wielkim w wykonaniu Anny Seniuk to poetycko - muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fanów teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem - także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amfiteatr i znów rozpocznie się spektakl... Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: "Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej."

WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM - ANNA SENIUK W PIASECZNIE

Informacje4 grudnia 2016, 16:00,

Otwarcie lodowiska w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna

4 grudnia 2016 roku odbędzie się uroczyste otwarcie sztucznego lodowiska w Parku Zdrojowym. Będzie można obejrzeć rewię na lodzie oraz wziąć udział w wyścigu rowerowym. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Zanim jednak samemu będzie można spróbować jazdy, zobaczymy pokazy profesjonalistów utrzymane w świątecznym klimacie. Dla najmłodszych będą gry, zabawy i animacje na lodzie. Kto jeszcze nie umie jeździć na łyżwach koniecznie musi przyjść i wziąć udział w nauce na wesoło. Mieszkańcy Konstancina będą mogli się cieszyć lodowiskiem przez prawie trzy miesiące.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Sztuczne lodowisko w Parku Zdrojowym. Tafla o wymiarach 16 m x 28 m i powierzchni blisko 450 m2 stanie w pobliżu amfiteatru. Zapraszamy codziennie w dni powszednie od 8.00 do 21.00, a w weekendy od 10.00 do 22.00. Wstęp na lodowisko będzie płatny – dla dorosłych 5 złotych, natomiast dla dzieci 3 złote. Wyjątek stanowią godziny poranne. W tygodniu od 8.00 do 14.00 bezpłatnie z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie gminnych szkół, w ramach zajęć wychowania fizycznego. W tych samych godzinach wolne wejścia przewidujemy dla dzieci i młodzieży w o kresie ferii i świąt. Ci, którzy nie posiadają własnych łyżew wypożyczą je na miejscu. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie