Informacje4 grudnia 2016, 16:00,

Otwarcie lodowiska w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna

4 grudnia 2016 roku odbędzie się uroczyste otwarcie sztucznego lodowiska w Parku Zdrojowym. Będzie można obejrzeć rewię na lodzie oraz wziąć udział w wyścigu rowerowym. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Zanim jednak samemu będzie można spróbować jazdy, zobaczymy pokazy profesjonalistów utrzymane w świątecznym klimacie. Dla najmłodszych będą gry, zabawy i animacje na lodzie. Kto jeszcze nie umie jeździć na łyżwach koniecznie musi przyjść i wziąć udział w nauce na wesoło. Mieszkańcy Konstancina będą mogli się cieszyć lodowiskiem przez prawie trzy miesiące.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Sztuczne lodowisko w Parku Zdrojowym. Tafla o wymiarach 16 m x 28 m i powierzchni blisko 450 m2 stanie w pobliżu amfiteatru. Zapraszamy codziennie w dni powszednie od 8.00 do 21.00, a w weekendy od 10.00 do 22.00. Wstęp na lodowisko będzie płatny – dla dorosłych 5 złotych, natomiast dla dzieci 3 złote. Wyjątek stanowią godziny poranne. W tygodniu od 8.00 do 14.00 bezpłatnie z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie gminnych szkół, w ramach zajęć wychowania fizycznego. W tych samych godzinach wolne wejścia przewidujemy dla dzieci i młodzieży w o kresie ferii i świąt. Ci, którzy nie posiadają własnych łyżew wypożyczą je na miejscu. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje11 grudnia 2016, 10:00,

Kiermasz Świąteczny w Piasecznie - odpalenie choinki na Rynku

11 grudnia 2016 roku wprowadzimy Państwa w świąteczny klimat podczas imprezy mikołajkowej połączonej ze wspólnym zapalaniem lampek na miejskiej choince.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE - ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU

Podobnie jak w zeszłym roku, sezon zimowy w Piasecznie rozpoczynamy Kiermaszem Świątecznym na rynku miejskim. Kramy ze smakołykami oraz świątecznymi dekoracjami rozstawione będą w godz. 10.00–17.00. - O godzinie 13.00 pojawi się Święty Mikołaj, który będzie z nami aż do zakończenia imprezy. W tym czasie będą się też odbywać animacje świąteczne, koncerty oraz gry i warsztaty – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji, które wspólnie z Centrum Kultury i Muzeum Regionalnym przygotowuje wydarzenie.

Podczas imprezy dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, bajkowymi postaciami czy na tle specjalnej fotościanki. Przewidziano też stanowisko pieczenia pierników z Panią Mikołajową, warsztaty pakowania świątecznych prezentów oraz grę miejską z atrakcyjnymi nagrodami. Na świątecznej scenie wystąpią lokalne zespoły i teatry, a całość poprowadzi Maciej Gąsiorek znany jako Krasnoludek Piksel z programu telewizyjnego Budzik.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE - ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU

Przybyłym tego dnia na rynek animatorzy,będą rozdawać świąteczne gadżety i słodycze, będzie też można poczęstować się ciepłym barszczem oraz pierogami. Dodatkową atrakcją będzie Miniosada Psów Północy, w której będzie można zobaczyć, a nawet pogłaskać, czworonogi rasy malamut, wykorzystywane w psich zaprzęgach na dalekiej północy.

– Punktualnie o godzinie 16.00, przy wspólnym odliczaniu, odpalimy lampki na choince. Postaramy się, aby w tym roku towarzyszyły temu jeszcze bardziej spektakularne efekty pirotechniczne – obiecuje Łukasz Wyleziński.

Dziewięciometrowa choinka pojawia się na rynku od 2011 roku i dzielnie zastępuje w sezonie zimowym popularną fontannę, przynosząc wiele radości w okresie zimowym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie