Informacje21 czerwca 2014, 17:00,

WIANKI NAD WISŁĄ - GASSY 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jak noc świętojańska, to tylko nad Wisłą. W sobotę 21 czerwca 2014 roku zapraszamy do Gassów. Czekają atrakcje dla dzieci, występy artystyczne, zabawa pod "chmurką", a na koniec pokaz sztucznych ogni. Start o godz. 17.00. Atrakcje dla dzieci będą dostępne już od godz. 15.00. Wianki nad Wisłą o godz. 17.00 zainauguruje biesiadny program muzyczny. Później na scenie wystąpi grupa teatralna Konstancińskiego Domu Kultury ze spektaklem "Jak wiły wianki wiły". Zaśpiewają też panie z chóru seniora "Czerwona Jarzębina", a muzykę do tańca będzie puszczał DJ. Imprezę zakończy korowód nad Wisłę oraz pokaz sztucznych ogni. Na "Wianki" zapraszają mieszkańcy wsi Gassy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury.

WIANKI NAD WISŁĄ - GASSY 2014

Zapraszamy na wianki do Gassów, gdzie będą mogli Państwo się przenieść w niezwykły klimat obrzędów i obyczajów z dawnych lat. W programie przewidziane są występy zespołów regionalnych, folkowych oraz tradycyjne już tańce na „dechach”. Propozycja zabawy z polską muzyką ludową i aranżacyjnym wykorzystaniem afrykańskich instrumentów muzycznych. Nowatorski pomysł na połączenie dwóch odmiennych kultur i stylów w wykonaniu duetu polsko-afrykańskiego. Program jest rodzajem widowiska i dialogu muzycznego prowadzonego ze słowiańskim przytupem i temperamentem Afro. Całość nieodłącznie oparta na interakcji z publicznością, zachęcanej do zabawy obszernymi solówkami na afrykańskich bębnach. W repertuarze pojawią się najpopularniejsze utwory polskiej muzyki ludowej i biesiadnej. ,,Jak wiły wianki wiły’’ – spektakl grupy teatralnej Miniatura z KDK Młodzi aktorzy grupy teatralnej ,,Miniatura” zaprezentują spektakl, który zdobył tegoroczną nagrodę Grand Prix XI Festiwalu Małych Form Teatralnych. Spektakl jest powrotem do czasów słowiańskich. Utrzymany w lekko komediowym stylu, ukazuje współczesność wplecioną w zwyczaje Słowian i postacie mitologii słowiańskiej. Zabawa taneczna z DJ.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 czerwca 2014, 10:00,

15-lecie Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 czerwca 2014 roku zapraszamy mieszkańców Piaseczna na uroczyste obchody jubileuszu SPWNP (Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna) połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej Mieczysława Markowskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8.00 mszą świętą w kościele św. Anny. Po mszy goście przejdą ulicą Kościuszki do budynku u zbiegu ulic Kościuszki i Nadarzyńskiej, gdzie nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej burmistrza Piaseczna i prezesa Zrzeszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna w okresie międzywojennym – Mieczysława Markowskiego. Następnie głos zabiorą przedstawiciele władz samorządowych, Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości oraz zaproszeni goście.

15-lecie Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna

Data obchodów 21 czerwca 2014 roku - nieprzypadkowo zbiega się z 74. rocznicą rozstrzelania Mieczysława Markowskiego przez hitlerowski pluton egzekucyjny w Palmirach. Uroczystość honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Piaseczyński Jan Dąbek. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis przyjął tytuł Honorowego Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Projektu.

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie