Informacje21 czerwca 2014, 10:00,

15-lecie Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna

21 czerwca 2014 roku zapraszamy mieszkańców Piaseczna na uroczyste obchody jubileuszu SPWNP (Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna) połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej Mieczysława Markowskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8.00 mszą świętą w kościele św. Anny. Po mszy goście przejdą ulicą Kościuszki do budynku u zbiegu ulic Kościuszki i Nadarzyńskiej, gdzie nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej burmistrza Piaseczna i prezesa Zrzeszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna w okresie międzywojennym – Mieczysława Markowskiego. Następnie głos zabiorą przedstawiciele władz samorządowych, Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości oraz zaproszeni goście.

15-lecie Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna

Data obchodów 21 czerwca 2014 roku - nieprzypadkowo zbiega się z 74. rocznicą rozstrzelania Mieczysława Markowskiego przez hitlerowski pluton egzekucyjny w Palmirach. Uroczystość honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Piaseczyński Jan Dąbek. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis przyjął tytuł Honorowego Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Projektu.

Informacje20 czerwca 2014, 19:30,

Youth Festival - Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej Europejskie Spotkania Muzyczne

W dniach 20-22 czerwca 2014 roku w Konstancinie-Jeziornie, odbędzie się V Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej Europejskie Spotkania Muzyczne - Youth Festival 2014. Z koncertem towarzyszącym z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce wystąpi Trio Filipa Wojciechowskiego. Organizatorem festiwalu jest Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Impreza realizowana jest przy współpracy z Konstancińskim Domem Kultury, przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządów lokalnych, a także przy wsparciu sponsorów i darczyńców.

Youth Festival to spotkania młodzieży grającej i śpiewającej w różnorodnych formach zespołów kameralnych. Celem Festiwalu jest popularyzacja gry zespołowej, wymiana artystycznych i pedagogicznych doświadczeń oraz integracja młodzieży z wielu krajów Europy. W ramach Festiwalu odbywają się koncerty, prezentacje zespołów, warsztaty orkiestrowe i chóralne. Na festiwal przyjeżdża ponad stu uczestników. Wszyscy uczestnicy festiwalu przygotowują wspólny program na koncert finałowy. W tym roku występ chóru przygotowuje Tatiana Jonasova - dyrygent z Czech, a orkiestrę poprowadzi Andrzej J. Borzym.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Program Youth Festival:
piątek, 20 czerwca 2014
10.30 – OTWARCIE FESTIWALU, KDK Hugonówka;
11.00 – PREZENTACJE ZESPOŁÓW cz. 1: Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia Willa Hugonówka KDK, ul. Mostowa 15
sobota, 21 czerwca 2014
11.00 – PREZENTACJE ZESPOŁÓW cz. 2: Czechy, Holandia, Łotwa, Polska Willa Hugonówka KDK, ul. Mostowa 15
20.00 – KONCERT TOWARZYSZĄCY z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce TRIO FILIPA WOJCIECHOWSKIEGO gra utwory Fryderyka Chopina Amfiteatr w Parku Zdrojowym
niedziela, 22 czerwca 2014
16.00 – KONCERT FINAŁOWY z udziałem chóru i orkiestry festiwalowej, Amfiteatr w Parku Zdrojowym.