Informacje27 kwietnia, 11:00,

Warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną u dzieci i dorosłych Piaseczno

27 kwietnia 2019 roku w godz. 13.00-17.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną u dzieci i dorosłych. Celem zajęć jest poprzez ćwiczenia ruchowe i dramowe rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci i dorosłych. Będziemy doświadczać i poznawać emocje, a także uczyć się rozpoznawać je u innych. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 7+ Zapraszamy rodzica z dzieckiem. Miejsce: Strefa Kultury, Piaseczno ul. Jarząbka 20/85 Cena – 80 zł Zapisy: www.strefazajec.pl, liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną u dzieci i dorosłych Piaseczno

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Winiarek-Kołucka. Psycholożka, superwizorka i trenerka dramy, Prezeska Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, od 18 lat związana z edukacją pozaformalną dzieci, młodzieży i dorosłych. W dramie fascynuje ją wolność i możliwość doświadczania świata w płaszczu roli, bez realnych konsekwencji, ale z prawdziwymi emocjami.

Informacje22 kwietnia, 10:26,

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

We wtorek 23 kwietnia 2019 r. na terenie powiatu piaseczyńskiego zostaną przeprowadzone działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych lub będących pod wpływem środków odurzających uczestników ruchu drogowego, i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policyjny radiowóz z Piaseczna.

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

Nietrzeźwość lub jazda pod wpływem narkotyków uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie będąc samoistną przyczyną wypadków, zmiany psychomotoryczne kierującego sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów.

Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Dzisiejsze działania policjantów z wydziału ruchu drogowego prowadzone są pod nazwą "Alkohol i narkotyki".

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie