Informacje26 kwietnia 2019, 09:00,

Miesiąc Pamięci Narodowej Piaseczno

26 kwietnia 2019 roku o godz. 11.00 zapraszamy mieszkańców do włączenia się w uroczystości, które odbędą się na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie przy ul. Kościuszki. W programie Liturgia Słowa w oprawie Chóru Lira z udziałem pocztów sztandarowych, przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek w Miejscach Pamięci.

Miesiąc Pamięci Narodowej Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2019, 10:26,

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

We wtorek 23 kwietnia 2019 r. na terenie powiatu piaseczyńskiego zostaną przeprowadzone działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych lub będących pod wpływem środków odurzających uczestników ruchu drogowego, i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policyjny radiowóz z Piaseczna.

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

Nietrzeźwość lub jazda pod wpływem narkotyków uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie będąc samoistną przyczyną wypadków, zmiany psychomotoryczne kierującego sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów.

Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Dzisiejsze działania policjantów z wydziału ruchu drogowego prowadzone są pod nazwą "Alkohol i narkotyki".

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie