Informacje13 stycznia 2010, 00:00,

Warsztaty Redukcji Stresu Centrum Rozwoju Dziecka Koala

CRD KOALA zaprasza na warsztaty Redukcji Stresu Uważnością. Mindfulness-Based Stress Reduction jest programem opracowanym w 1979 przez profesora Jon Kabat-Zinna i jego współpracowników w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w Worcester, w Stanach Zjednoczonych. Został z powodzeniem wdrożony w setkach szpitali, klinik oraz innych ośrodków zdrowia na całym świecie. Jest skierowany do osób, które przy całej życiowej aktywności, mimo wyzwań i trudności chcą odczuwać równowagę, zgodę ze sobą i otoczeniem, dobrostan. Doświadczać kontaktu ze sobą - odbierać sygnały z ciała, mieć świadomość myśli, potrzeb i emocji. żyć pełnią życia, być całkowicie obecnym tu i teraz. Taki stan jest nazywany uważnością (ang. mindfulness).

MBSR to redukcja stresu oparta na uważności. W powszechnym dziś stylu życia normą staje się duża aktywność, pośpiech i towarzyszący im stres. Ciągła troska o rodzinę, karierę zawodową, finanse mogą sprawić, że życie zaczyna męczyć - pogarsza się samopoczucie, pojawiają się napięcia, konflikty, kłopoty ze zdrowiem. Nie musi tak być – przy całej życiowej aktywności, mimo wyzwań i trudności można odczuwać równowagę, zgodę ze sobą i otoczeniem, dobrostan. Doświadczać kontaktu ze sobą – odbierać sygnały z ciała, mieć świadomość myśli, potrzeb i emocji. Radzić sobie z nimi. żyć pełnią życia, być całkowicie obecnym tu i teraz. Taki stan jest nazywany uważnością (ang. mindfulness). Program MBSR - Redukcji Stresu Uważnością (Mindfulness-Based Stress Reduction) jest programem opracowanym w 1979 przez profesora Jon Kabat-Zinna i jego współpracowników w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w Worcester, w Stanach Zjednoczonych. Został z powodzeniem wdrożony w setkach szpitali, klinik oraz innych ośrodków zdrowia na całym świecie. Wiele badań naukowych podkreśla skuteczność programu MBSR. Dokumentują, że znaczny odsetek uczestników kursów osiąga co najmniej jeden z następujących efektów:
- zwiększenie umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach
- zwiększenie zdolności do relaksu
- rosnącą pewność siebie i zdolności do samoakceptacji
- zwiększenie żywotności
- zmniejszenie fizycznych i psychosomatycznych objawów stresu

Program MBSR jest szczegółowo opisany w książce Jona Kabat-Zinna „życie piękna katastrofa”. ( wyd. Czarna Owca 2009). Od jesieni roku 2009 również w Polsce odbywają się 8–tygodniowe kursy stopniowo wprowadzające ćwiczenia rozwijające uważność i stosowanie ich w codziennym życiu. Zajęcia są prowadzone przez Małgorzatę Jakubczak, nauczycielkę MBSR, która zdobyła kwalifikacje na studiach w IMA -Institute for Mindfulness-Based Approaches w Szwajcarii w latach 2008-2009. Do udziału zaproszone są osoby, które chcą żyć uważnie, lepiej sobie radzić ze stresami codzienności i z kryzysami oraz są gotowe wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i samopoczucie uczestnicząc przez 2 miesiące w prozdrowotnym programie MBSR. Więcej informacji znajduje się na stronach: www.jakubczak.eu oraz www.mindfulness.com.pl

Warsztaty Redukcji Stresu Centrum Rozwoju Dziecka Koala

MBSR w Piasecznie termin: 16.02.-30.03.2010

W CRD KOALA, Piaseczno ul.Zgoda 1, www.koala.com.pl, tel. 22/756 73 68
Program w formie kursu – cyklu warsztatów trwa 8 tygodni, składa się z 11 spotkań:

- konsultacja podczas spotkania informacyjnego w dniu 19.01.2010
- osiem spotkań edukacyjnych trwających po ok. 3 godzin dydaktycznych, odbywające się we wtorki, 1 raz w tygodniu, w godzinach 18.00-21.00
- dzień uważności - w środku cyklu - jeden całodzienny trening / 7 godzin praktyki różnych technik, wymiana doświadczeń w grupie i konsultacja z trenerem, ( 10.00-17.00) - konsultacja indywidualna uczestnika z trenerem po zakończeniu programu.

Uczestnicy otrzymują komplet materiałów do pracy indywidualnej: podręcznik, 3 płyty CD i w czasie trwania programu, przez 8 tygodni codziennie ok.45 minut realizują zestaw ćwiczeń zaplanowany do samodzielnej praktyki. Grupa liczy 10 - 16 osób. Zajęcia prowadzi Małgorzata Jakubczak – nauczyciel MBSR www.jakubczak.eu tel: 600 837 898

Warunki uczestnictwa:
- Zapisanie się na spotkanie informacyjne -trening wprowadzający: 19.01.2010 g. 18.00 w KOALI ul. Zgoda 1, Piaseczno, tel. 22/756 73 68, www.koala.com.pl– koszt spotkania informacyjnego wynosi 40 zł
- Akceptacja zgłoszenia przez trenera na podstawie udziału w spotkaniu informacyjnym - treningu wprowadzającym.
- Wpłata 760 złotych lub zaliczki – minimum 200 zł należności do dnia 07.02.2010 na konto:
Właściciel: Małgorzata Jakubczak;
nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 3952 8656
tytuł przelewu: Program MBSR – grupa II/2
Ew. reszta należności w ratach uzgodnionych z organizatorem
- Realizacja samodzielnej praktyki – ćwiczeń do wykonania w domu.
- Obecność na wszystkich zajęciach, dopuszczalna nieobecność to 1 zajęcia w czasie kursu.
autor/źródło: Ania Malec - Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno www.koala.com.pl

Informacje13 stycznia 2010, 00:00,

Przeczytaj o skandalicznym przebiegu sesji Rady Piaseczna

W dniu dzisiejszym miała się odbyć sesja Rady Piaseczna, poświęcona budżetowi gminy Piaseczno na 2010 rok. Ponieważ zakładał on znaczne obniżenie dotacji na sport, na sesji pojawiła się spora, co najmniej kilkudziesięcioosobowa grupa działaczy, trenerów, młodych zawodników oraz kibiców, którym leży na sercu dobro wszystkich okolicznych klubów. O tym, w jaki sposób Radni potraktowali przybyłe osoby, możecie przeczytać na forum mieszkańców: Budżet Gminy Piaseczno 2010. Filmowa relacja z przebiegu sesji budżetowej, pojawi się wkrótce na stronie iTV Piaseczno www.itvpiaseczno.pl