Informacje25 stycznia 2014, 00:00,

Warsztaty Kompetencji Rodzicielskich w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Zmęczona płaczem ukochanego dziecka? Wiemy jak sprawić byś więcej czasu spędzała na zabawie z niemowlęciem zamiast na jego uspokajaniu. Centrum Medyczne CMP zaprasza do skorzystania z udziału w Warsztatach Kompetencji Rodzicielskich, które służą doskonaleniu relacji Rodzic – Dziecko. Umiejętności oraz wiedza zdobyta podczas zajęć ma na celu zastosowanie jej w rozwiązaniu codziennych problemów.

Warsztaty Kompetencji Rodzicielskich w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

W trakcie warsztatów nauczymy Rodzica między innymi:
- W jaki sposób nosić, bawić się, karmić oraz kąpać dziecko tak by nie hamować jego rozwoju.
- Jak bezpiecznie masować niemowlę tak by budować wspólną więź i uwolnić potencjał ukochanego dziecka.
- Jak wykonać masaż antykolkowy.
- Jak dobierać właściwe zabawki.
- Jak wychwycić sygnały świadczące o nieprawidłowym rozwoju dziecka.

Poruszymy również tak ważne tematy jak:
- Jak dobrać odpowiednie buciki dla dziecka?
- Chusty do noszenia, czy rzeczywiście są zdrową alternatywą?
- Fotelik samochodowy. Czy bezpieczeństwo w czasie jazdy idzie w parze ze zdrowiem kręgosłupa Twojego dziecka?
- I wiele innych tematów, o których wiedzą fizjoterapeuci a nie przeczytasz o nich w czasopismach dla rodziców.

Zapraszamy do poszerzania rodzicielskich kompetencji poprzez udział w warsztatach, które odbywać się będą w każdy czwartek w godzinach 9.00-11.00. Koszt udziału 350 zł za dziecko (wraz z rodzicem). Warsztaty to cykl 4 spotkań po 2 h.

Zapraszamy również do udziału w spotkaniach indywidualnych we wtorki w godzinach 9.00-14.00. Koszt udziału 300 zł za dziecko (wraz z rodzicem), czas trwania zajęć 2 h (2 spotkania po 1h).

Mamo, Tato! Czy wy też czasem czujecie się przytłoczeni rodzicielstwem? Nasze warsztaty przywrócą wam radość z bycia rodzicami. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50.
autor/źródło: Centrum Medyczne CMP www.cmp.med.pl

Popularny: 600 odsłonInformacje25 stycznia 2014, 00:00,

Konkurs plastyczny Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Warszawie ogłasza w roku 2014 IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu! Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego, które zgłoszą swój akces w powyższym przedsięwzięciu. Konkurs na Mazowszu ma charakter 2-etapowy.

W roku 2013 wzięło w nim udział ponad 6 tyś dzieci z 465 szkół. W tym roku założeniem Konkursu jest zwrócenie szczególnej uwagi na zapobieganie wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym. Na terenie Mazowsza Konkurs przebiega w 2 etapach: Placówki Terenowej KRUS oraz wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI). Zadaniem dziecka, uczestnika Konkursu będzie wykonanie pracy plastycznej o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie.

Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego Konkursu wezmą udział w etapie centralnym Konkursu. Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie. Na laureatów poszczególnych etapów Konkursu czekają nagrody. Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie. Regulamin konkursu wraz z załącznikami: regulamin (.pdf)

PT KRUS Piaseczno
Ul. Ludowa 7