Informacje23 października 2007, 00:00,

Warsztaty Bezpieczeństwo Dzieci Klub Dziecka Piaseczno

Klub Dziecka Piaseczno zaprasza na warsztaty dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa dzieci: Bezpieczne dziecko - Spokojni rodzice, które odbędą się 10 listopada 2007 roku w Klubie Dziecka. Gdy nasze dziecko było małe staraliśmy się o wszystko zadbać. O jego rozwój umysłowy, emocjonalny i fizyczny. Dbaliśmy o jego bezpieczeństwo, które, w ogromnym stopniu zależało od nas - rodziców. Ale przyszedł czas, kiedy nasz mały chłopczyk lub mała dziewczynka jest na tyle duża, by samodzielnie poznawać świat. I choć wciąż otaczamy, je naszą opieką, to coraz częściej musi radzić sobie samo.

Samodzielność dziecka to źródło radości i satysfakcji rodziców. To także nieznani ludzie zaskakujące sytuacje, zagadkowe przedmioty. To plac zabaw, droga do szkoły, pierwsze zakupy bez mamy. Na pewno zadajesz sobie pytania: czy moje dziecko rozpozna sytuacje zagrażające jego bezpieczeństwu, co moje dziecko powinno zrobić żeby skutecznie uniknąć zagrożeń, jak i kiedy rozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach, jak mamy przygotować dziecko bez wywoływania lęku i utraty jego naturalnego entuzjazmu i chęci poznawania otoczenia? Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy na warsztat: Bezpieczne dziecko - Spokojni rodzice w Klubie Dziecka.

Zagadnienia warsztatu Bezpieczne dziecko - Spokojni rodzice:
1. Spotkanie z nieznajomym: jak powinno postąpić dziecko, gdy nieznana osoba częstuje je słodyczami lub chce zabrać je na lody? Jakie fortele stosują obcy, aby nawiązać kontakt z dzieckiem? Kto to jest bezpieczny nieznajomy?
2. Zgubienie się dziecka: jak dziecko powinno zachowywać się, gdy odłączy się od Ciebie w centrum handlowym albo zgubi drogę do domu? Co należy zrobić, gdy nie możesz odnaleźć swojego dziecka? Jak można zminimalizować niebezpieczeństwo zgubienia się dziecka?
3. Niebezpieczne przedmioty: co jest przedmiotem niebezpiecznym, jak go rozpoznać? Co powinno zrobić dziecko, gdy znajdzie strzykawkę albo martwe zwierzę?

Prezentujemy sposoby przekazania tej wiedzy dziecku i praktycznie je ćwiczymy. Podzielimy się swoim doświadczeniem. Być może nie uda nam się osiągnąć tytułowego spokoju, być może obudzą się w nas dodatkowe wątpliwości, ale nie mamy wyjścia, dzieci i tak ruszą w świat. A my możemy wyposażyć je w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im zrobić to bezpieczniej.

Zapisy przyjmujemy do końca października w Klubie Dziecka przy ulicy Okrężnej 52. Kontakt telefoniczny: (022)7506484; 0609806484, strona www.klubdziecka.pl Koszt warsztatów wynosi wynosi 187,50 zł. Zapraszamy na warsztaty dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa dzieci: Bezpieczne dziecko Spokojni rodzice.
autor/źródło: Hanna Burda-Kwaśniewska - Klub Dziecka w Piasecznie

Informacje24 października 2007, 00:00,

Maraton Niepodległości Puchar Wójta Gminy Lesznowola

Urząd Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli, LUKS SET Lesznowola, Sportevolution zapraszają na V Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 października 2007 roku, od godziny 10:00 przy ZSP w Lesznowoli ul. Szkolna. Start biegu ze Stadionu Szkolnego. Trasa biegu: Szkolna, Poprzeczna, Jedności, chodnikiem przy ul. Słonecznej, Gminnej Rady Narodowej, Szkolna, stadion.

Celem Minimaratonu Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola jest: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu, propagowanie biegu jako najprostszej formy ruchu, promocja Projektu EQUAL Partnerstwo dla Rain Mana, Rain Man dla Partnerstwa. Warunki uczestnictwa w zawodach: uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 5 zł dorośli i 2 zł uczniowie, młodzież szkolna powinna posiadać pisemna zgodę swojego opiekuna, przewidywane jest przeprowadzenie następujących kategorii w biegu głównym: Open, Juniorzy, Gimnazjaliści, kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet +40. Bieg na dystansie 4219,5 m.

Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola program:
10:00-11:45 - Przyjmowanie zgłoszeń do biegu Open.
11:00-11:15 - Uroczyste otwarcie imprezy.
11:20 - Start do biegu kl. I-II SP i młodszych Chł. i Dz. na 300m.
11:30 - Start do biegu kl. III-IV SP na 600m.Chł. i Dz.
11:40 - Start do biegu kl. V-VI SP Chł. i Dz. na 1000m.
W zależności od ilości zgłoszonych zawodników organizator może przeprowadzić oddzielne biegi dla dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach.
12:00 - Bieg Główny 4219,5 m.

Zgłoszenia do Minimaratonu Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola przyjmowane będą w biurze zawodów od godziny 10:00 do 11:30. Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii otrzymają w ramach nagrody: puchar, nagrody rzeczowe lub finansowe. Pośród wszystkich uczestników biegów odbędzie się losowanie nagród rzeczowych.

W imieniu organizatorów V Minimaratonu Niepodległości informujemy, że w dniu 27 października 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 12:30 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Szkolna, Poprzeczna, Jedności, Gminnej Rady Narodowej. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia. Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie: Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola