Informacje23 czerwca 2008, 00:00,

WAKACJE spędź lato w Górze Kalwarii - oferta wakacyjna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury Góra Kalwaria, Zespół Placówek Oświatowych, Miejski Zespół Basenowo - Rekreacyjny oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie i Profilaktyki w Górze Kalwarii serdecznie zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z wakacyjnej oferty w Górze Kalwarii. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W wakacyjnej ofercie gminy Góra Kalwaria, znaleźć można atrakcje kulturalne, sportowe, na basenie w wodzie oraz w świetlicach środowiskowych w Górze Kalwarii, Baniosze i Czersku. Poznaj wakacyjną ofertą gminy Góra Kalwaria.

WAKACJE

LATO Z KULTUR¡ na terenie gminy Góra Kalwaria:

Przywitaj lato z Ośrodkiem Kultury 24 czerwca (wtorek), godz. 11:00-15:00, plener koło kina Uciecha. Kraina Robaczków Świętojańskich - warsztaty artystyczne dla dzieci (m.in. robienie wianków, nauka tańca żywiołów, tworzenie zielnika, malowanie, czytanie, prezentacja legend). Warsztaty przeznaczona dla dzieci od 7 do 12 lat. Odpłatność: 3 zł. Termin zgłoszeń: do 23 czerwca. Liczba miejsc ograniczona.
Święto ulic - stare i nowe zabawy podwórkowe (akcje happeningowe) W trakcie imprezy przewidziano m.in. zabawę w lokalną telewizję, w której będzie mógł wystąpić każdy z mieszkańców, dzięki czemu powstanie film o mieszkańcach gminy Góra Kalwaria, który zostanie wyświetlony podczas Karawany Europa, 19 lipca 2008 roku. Oprócz tego organizatorzy zaproponują dzieciom stare i nowe zabawy podwórkowe, czyli w co się bawić z rówieśnikami, gdy komputer się zepsuje. Harmonogram happeningów: 23 czerwca (Skwerek przed Ratuszem Miejskim), 25 czerwca (Os. Skierniewicka), 27 czerwca (Os. Pijarska), 30 czerwca (Podłęcze), 2 lipca (Ul. Armii Krajowej), 4 lipca (Ul. Batorego, plac zabaw). Spotkania odbędą się w godzinach 13:00-15:00.
Podróże w czasie Góra Kalwaria (półkolonie) Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat przygotowano półkolonie w kinie „Uciecha”. Odbędą się one w dniach od 7 do 11 lipca, w godz. 10:00-14:00. W trakcie zajęć m.in. animatorzy poprzez zabawę będą się starać przybliżyć dzieciom ciekawą historię Góry Kalwarii. Zajęcia bezpłatne. Termin zgłoszeń: do 30 czerwca. Wyżywienie: we własnym zakresie.
Warsztaty twórcze W dniach 14-18 lipca prowadzone będą warsztaty twórcze. 14 lipca, od godz. 10:00 do 14:00, warsztaty teatralne prowadzone przez Teatr MER z £odzi, zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat, Kino Uciecha, Koszt: 5 zł. 15 lipca, 10:00-15:30, warsztaty ceramiczne prowadzone przez panią Urszulę Zielińską, dzieci i młodzież, Kino Uciecha. Koszt: 5 zł. 17 lipca, 10:00-14:00, Miasto Zmyślone happening - przynieś ze sobą różne opakowania po produktach spożywczych (małe i duże), pudła kartonowe wspólnie z organizatorami będzie można zbudować Miasto Wyobraźni. Skwerek przed kinem Uciecha, zajęcia bezpłatne. 18 lipca, 10:00-14:00, warsztaty modelarskie, dzieci od 7 do 12 lat, kino Uciecha, Koszt: 5 zł. Potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w kasie Kina Uciecha. Liczba miejsc ograniczona.
Karawana Europa 19 lipca, Skwerek przed kinem Uciecha, (godz. w trakcie ustalania). Impreza dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zostaną zainspirowani do podjęcia działań, w ramach, których każdy będzie mógł stać się artystą uczestnicząc w przygotowaniu m.in.: scenek darmowych, żywych obrazów, kukiełek i prezentując je na scenie lub w plenerze. Przygotowywane scenki będą nawiązywały do wcześniej obejrzanych spektakli, być może będą też ich rozwinięciem lub uzupełnieniem. Zespoły pracować będą pod okiem doświadczonych animatorów i trenerów. Udział w prezentacjach będzie całkowicie dobrowolny. Osoby zainteresowane występami będą mogły poddać się szczególnej charakteryzacji (malowanie twarzy, przebieranie się w stroje wykonane częściowo samodzielnie).
Warsztaty plastyczne w Czaplinku. Na terenie Szkoły Podstawowej w Czaplinku prowadzone będą warsztaty plastyczne od 7 do 18 sierpnia, godz. 9:00-14:00. Poprowadzi je p. Czyżewska, dyplomowana plastyczka. Projekt realizowany wspólnie z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Efektem warsztatów będzie wystawa prac uczestników.
Historia sztuki współczesnej. Zapraszamy młodzież na spotkania z historią sztuki współczesnej, które poprowadzi Olga £aska, studentka Wydziału Sztuk Pięknych w Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu. Termin spotkań organizatorzy podadzą telefonicznie, tel. 022 727 31 04.
Street Art - twórz na ulicy Czym jest street art? Nie, nie - to nie wandalizm. To poszukiwanie miejsc w przestrzeni miejskiej na akcje twórcze, zrealizowanie graffiti, vlepki czy innego naściennego lub chodnikowego arcydzieła sztuki. Prowadzenie: Olga £aska. Termin spotkań organizatorzy podadzą telefonicznie, tel. 022 727 31 04.
Co jest w planie? Swobodne malowanie! Zapraszamy wszystkie dzieci do wyrażania siebie na planszach z białymi kartkami, które zawisną na ogrodzeniu OSP (od strony L.O.) Będzie można oddać się szaleństwu malowania. Program Ośrodka Kultury na sierpień 2008, podany zostanie w lipcu.

LATO NA SPORTOWO na terenie gminy Góra Kalwaria:

Zespół Placówek Oświatowych i Kultury Fizycznej w Górze Kalwarii, serdecznie zaprasza do udziału w festynach sportowo rekreacyjnych odbywających się na terenie przy Miejskim Zespole Basenowo - Rekreacyjnym w Górze Kalwarii, ul. Pijarska 119, w godzinach 10:00-14:00 w dniach 9, 23 lipca oraz 6, 20 i 27 sierpnia 2008. Konkurencje: wyścigi w workach, tor sprawnościowo-szybkościowy, rzut kaloszem, rzut beretem, hula-hop, siatkówka plażowa oraz kometka. Podczas festynów WOPR w Górze Kalwarii zorganizuje pokaz sprzętu ratownictwa wodnego. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza zostanie przełożona na inny termin. Poza tym w poszczególnych placówkach oświatowych będą prowadzone zajęcia sportowo-rekreacyjne. W każdej szkole gminnej od dnia 1 lipca do 31 sierpnia będą prowadzone zajęcia sportowo-rekreacyjne wg harmonogramów ustalonych przez dyrektorów szkół (harmonogramy dostępne w szkołach). Więcej informacji, można uzyskać pod numerem telefonu: 022 727 12 85/86.

LATO W WODZIE na terenie gminy Góra Kalwaria:

Miejski Zespół Basenowo Rekreacyjny w Górze Kalwarii zaprasza na zajęcie prowadzone na pływalni od dnia 23 czerwca do 29 sierpnia (w godz. 10:00-13:00). W poniedziałki (maraton pływacki, zjazdy na czas ze zjeżdżalni, pływanie na czas - dystans 25 m.), wtorki (maraton pływacki, gry w piłkę wodną), środa (maraton pływacki, zdobywanie karty pływackiej), czwartek (maraton pływacki, zjazdy na czas ze zjeżdżalni - tor przeszkód), piątek (maraton pływacki, gry w piłkę wodną). Zajęcia prowadzić będą instruktorzy pływania i ratownicy. Każdy uczestnik maratonu pływackiego otrzyma kartę o ilości przepłyniętych metrów w czasie całych wakacji. Trzech uczestników zawodów, którzy przepłyną najdalej otrzymają medale i dyplomy w dniu 26.08.2007 r. Informacje i zgłoszenia w dyżurce ratowników. Siatkówka plażowa /teren przy basenie/. Boisko do gry w siatkówkę dostępne przez cały dzień. Wypożyczanie piłki w recepcji basenu. Na okres wakacji obniżona zostaje cena biletu ulgowego z 6,60 zł./godz. na 4,20. Więcej informacji, można uzyskać pod numerem telefonu: 022 727 48 71 lub 727 48 61.

LATO W ŚWIETLICY na terenie gminy Góra Kalwaria:

W okresie wakacji prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicach środowiskowych w Górze Kalwarii, Baniosze i Czersku. Świetlica w Górze Kalwarii (ul. Batorego 13a) czynna będzie od poniedziałku do pt. od 9:00 do 14:00 w okresie całych wakacji, świetlica w Czersku (Pl. Tysiąclecia 1) od poniedziałku do piątku od 9:00 do 14:00 w okresie całych wakacji, natomiast świetlica w Baniosze (ul. Willowa 1) czynna będzie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 14:00 w okresie wakacji z wyłączeniem lipca. Więcej informacji, można uzyskać pod numerem telefonu: 22 727 48 76.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje23 czerwca 2008, 00:00,

Film Baraka zespół Refundacja Kulturalny Marian Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Filmowy Kulturalny Marian działający przy Ośrodku Kultury Piaseczno zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z Kulturalnym Marianem. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja filmu: BARAKA w reżyserii Ron Fricke, po filmie odbędzie się otwarta próba piaseczyńskiego zespołu REFUNDACJA, połączona z jam session oraz niespodzianką. Prezentacja filmu, oraz koncert odbędzie się w najbliższy wtorek, 24 czerwca 2008 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Na zakończenie, odbędzie się również mała impreza dla klubowiczów. Wstęp tym razem za darmo!


Film Baraka (trailer)

Baraka to starodawne słowo Sufich - mistyków muzułmańskich. Oznacza błogosławieństwo, oddech, esencję życia, od której rozpoczyna się ewolucja. Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji. Reżyser filmu Ron Fricke mówi, że Baraka to podróż prowadząca przez ponowne odkrywanie Ziemi, przez zanurzenie się w naturze, w historii, ludzkim umyśle, aż po dążenie do sfery nieskończoności. Jeżeli nie widziałeś filmu Baraka, to masz szansę obejrzeć go w piaseczyńskim Klubie Filmowym Kulturalny Marian. Zapraszamy!


Zespół ReFunDacja

Re-Fun-Dacja to piaseczyński zespół, grający: pop, jam band, freestyle. Zespół REFUNDACJA gra w składzie: Ogi (vocals, keyboard), Chorvath (keyboards), Kuba (percussion), Mietek (bas), Miki (vocal, guitars), Tomies (guitars), Wuzeta (drums, spanish guitar). Więcej informacji na temat zespołu Re-Fun-Dacja, można przeczytać na stronie: myspace.com/refundacja Zobacz koncert zespołu Re-Fun-Dacja w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie